اخبار صدر ایران

پنجشنبه 10 فروردین 1391

مدیرکل دفتر امور بانوان استانداری قم:
افزایش تعداد پرستاران موجب بهبود کیفیت خدمات درمانی می‌شود

خبرگزاری فارس: مدیرکل دفتر امور بانوان استانداری قم گفت: افزایش کمیت پرستاران، موجب افزایش کیفیت کار آنان خواهد شد.

خبرگزاری فارس: افزایش تعداد پرستاران موجب بهبود کیفیت خدمات درمانی می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از کمیته اطلاع‌رسانی ستاد تسهیلات زائرین استان قم، معصومه ظهیری با گرامی‌داشت روز پرستار، اظهار داشت: برترین فرد در نزد پیامبر اکرم(ص) کسی است که خدمت بیشتری به مردم داشته باشد و باید در رابطه با پرستاران گفت که آنان برترین افراد هستند.

وی در ادامه با اشاره به موقعیت‌های مختلف خدمت‌رسانی و امدادرسانی پرستاران به بیماران، عنوان کرد: سن و جنسیت در نحوه خدمت‌رسانی پرستاران هیچ تاثیری نمی‌گذارد و این امر نیز قابل تقدیر است و باید با توجه به مشکلات احتمالی که ممکن است برای پرستاران ایجاد شود، امکاناتی از قبیل فرصت‌های تفریحی، ورزشی و مشاوره‌ای به آنان اختصاص یابد.

مشاور استاندار قم در امور بانوان با بیان اینکه براساس حدیثی از پیامبر اکرم(ص) برترین فرد کسی است که صاحب اخلاق خوش باشد، گفت: نحوه برخورد پرستاران با بیماران بسیار مهم است و باید مورد توجه پرستاران قرار گیرد و بر همین اساس، اخلاق خوش را در برخورد با بیماران رعایت کنند.

وی در ادامه با اشاره به وضعیت رفاهی پرستاران، گفت: وضع مادی و رفاهی پرستاران باید بهبود یابد و افزایش کمیت پرستاران یکی از راهکارهای افزایش بهره‌وری و بهبود وضعیت معیشتی آنان است.

ظهیری در پایان با بیان اینکه افزایش کمیت پرستاران موجب افزایش کیفیت عملکرد آنان خواهد شد، اظهار کرد: افزایش کیفیت فعالیت پرستاران منجر به بهبود وضعیت درمان و رضایت مندی بیشتر مردم از نحوه خدمت‌رسانی خواهد شد.

انتهای پیام/ی30

 • نظرات() 
 • پنجشنبه 10 فروردین 1391

  رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان زنجان خبر داد
  ممنوعیت تردد کامیون در زنجان همزمان با 13 فروردین

  خبرگزاری فارس: رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان زنجان گفت: تردد کامیون‌های حامل مسافر همزمان با روز 13 فروردین در زنجان ممنوع است.

  خبرگزاری فارس: ممنوعیت تردد کامیون در زنجان همزمان با 13 فروردین

  مقصود شمس‌آذر امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان، اظهار کرد: با توجه به فرا رسیدن روز طبیعت پلیس راهنمایی و رانندگی در سطح شهر زنجان مستقر می‌شود.

  وی با بیان اینکه محدودیت‌های خاص ترافیکی در سطح شهر زنجان در این روز اعمال نمی‌شود، تصریح کرد: رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی از وظایف همه افراد جامعه محسوب می‌شود.

  رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان زنجان بر ضرورت استفاده از کلاه ایمنی توسط موتورسیکلت سواران تاکید کرد و افزود: در صورت عدم استفاده از کلاه ایمنی از تردد این افراد در سطح شهر جلوگیری می‌شود.

  وی با اشاره به اینکه تردد کامیون‌های حامل مسافر نیز در این روز ممنوع است، تصریح کرد: سوار کردن مسافر در عقب کامیون ممنوع بوده و در صورت مواجه به چنین تخلفاتی مطابق قانون با متخلفان برخورد می‌شود.

  شمس‌آذر گفت: درصورت بروز تخلف از سوی کامیون سواران، مسافران پیاده شده و اعمال قانون برای راننده متخلف در نظر گرفته می‌شود.

  وی با اشاره به اینکه برخی افراد سبزه‌های عید را به همراه خود به طبیعت می‌برند، خاطرنشان کرد: برخی افراد سبزه‌ها را روی کاپوت خودرو گذاشته و مشکلاتی را به وجود می‌آورند.

  رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان زنجان با بیان اینکه با افرادی که سبزه‌ها را روی کاپوت خودرو می‌گذارند، برخورد می‌شود، یادآور شد: افتادن سبزه از روی کاپوت خودرو موجب تصادف می‌شود.

  وی با اشاره به اینکه سرعت و سبقت غیر مجاز در این روز ممنوع است، افزود: در صورت مشاهده چنین حرکاتی با راننده متخلف برخورد می‌شود.

  شمس‌آذر بر ضرورت رعایت فاصله طولی با خودروهای جلویی از سوی رانندگان تاکید کرد و ادامه داد: در صورت مشاهده هر نوع تخلف با رانندگان حادثه‌ساز برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

  وی با بیان اینکه ضروری است همه افراد جامعه به توصیه‌ها و هشدارهای پلیس توجه کنند، تصریح کرد: عدم توجه به قوانین راهنمایی و رانندگی همواره مشکلاتی را در سطح شهر به وجود آورده است.

  رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان زنجان وضعیت ترافیکی شهر زنجان را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: مشکلی در سطح شهر زنجان از نظر ترافیکی وجود ندارد.

  شمس‌آذر با اشاره به آمادگی نیروی انتظامی در روز طبیعت خاطرنشان کرد: پلیس راهنمایی و رانندگی با افزایش اکیپ‌های راهنمایی و رانندگی در خدمت همشهریان است.

  انتهای پیام/س10

 • نظرات() 
 • پنجشنبه 10 فروردین 1391

  معاون فرهنگی ستاد تسهیلات نوروزی خراسان شمالی خبر داد
  بازدید 6 هزار گردشگر از موزه‌های خراسان شمالی

  خبرگزاری فارس: معاون فرهنگی و اجتماعی ستاد دائمی تسهیلات سفرهای نوروزی خراسان شمالی گفت: 6 هزار و 717 نفر گردشگر طی ایام نوروز تاکنون از موزه‌های این استان بازدید کردند.

  خبرگزاری فارس: بازدید 6 هزار گردشگر از موزه‌های خراسان شمالی

   محسن عباسی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد گفت: بیشتر بازدید مربوط به موزه عمارت و آیینه خانه مفخم بوده است.

  وی افزود: 5 موزه مردم‌شناسی و باستان‌شناسی و آیینه خانه بجنورد، قلعه جلال‌الدین گرمه و موزه حمام فاروج برای بازدید مهمانان نوروزی در استان آماده شده است.

  عباسی با اشاره به استقبال زیاد گردشگران از موزه‌های خراسان شمالی اظهار داشت:‌ این موزه‌ها از ساعت 9 تا 19 برای بازدید عموم مسافران فعال است.

  * اسکان 56 هزار گردشگر در خراسان شمالی

  وی همچنین اسکان 56 هزار و 122 نفر مسافر در سطح مدارس، واحدهای اقامتی و کمپ‌های موقت در استان خراسان شمالی را در همین مدت مورد اشاره قرار داد و افزود: این تعداد مسافر از 26 اسفند تا 8 فروردین در این مراکز اقامت کرده‌اند.

  عباسی اظهار امیدواری کرد تا با افزایش شمار مسافران اسکان یافته در استان طی طرح نوروزی امسال نسبت به سال قبل میزان ماندگاری مسافران در خراسان شمالی به 12 ساعت افزایش یابد.

  * اجرای برنامه به مناسبت 12 فروردین در بازارچه‌های صنایع دستی

  وی در ادامه با اشاره به برنامه ریزی اجرای برنامه‌های فرهنگی به مناسبت 12 فروردین در بازارچه‌های صنایع دستی خراسان شمالی اظهار کرد:‌ این برنامه‌ها در صورت مساعد بودن هوا برای مسافران به اجرا در می‌آید.

  به گفته معاون فرهنگی و اجتماعی ستاد دائمی تسهیلات سفرهای نوروزی خراسان شمالی، هم اکنون 350 غرفه صنایع دستی در بازارچه‌های بجنورد، شیروان، فاروج، گرمه برپا شده است.

  انتهای پیام/س10/ژ1001

 • نظرات() 
 • پنجشنبه 10 فروردین 1391

  رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان زنجان:
  مسئولان و مردم باید برای تببین 12 فروردین تلاش کنند

  خبرگزاری فارس: رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: باید اهداف روز جمهوری اسلامی در جامعه پررنگ شده و مسئولان و مردم باید برای تثبیت بیشتر این روز در جامعه تلاش کنند.

  خبرگزاری فارس: مسئولان و مردم باید برای تببین 12 فروردین تلاش کنند

   سعید حسینی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان، اظهار کرد: 12 فروردین به عنوان روز جمهوری اسلامی، آغاز فعالیت نظام پس از پیروزی انقلاب اسلامی بود.

  وی با بیان اینکه در این روز بیش از 98 درصد مردم به نظام جمهوری اسلامی رای "آری" دادند، تصریح کرد: 12 فروردین روز پاسخگویی ملت ایران به لبیک امام خمینی (ره) بود.

  رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه مردم در این روز با حضور در پای صندوق‌های رای نظام جمهوری اسلامی را برای ادامه روند جامعه انتخاب کردند، خاطرنشان کرد: مردم با انتخاب آگاهانه خود اسلامیت را برای جامعه رقم زدند.

  وی با بیان اینکه در 33 سال گذشته مردم همواره پایبند به انتخاب خود بودند، تصریح کرد: مردم ایران در طول مبارزات انقلابی خود بر اسلامی بودن نظام تاکید کرده و با توطئه‌های دشمنان مقابله کرده‌اند.

  حسینی بر ضرورت تبیین اهمیت 12 فروردین در جامعه تاکید کرد و گفت: نباید این روز به بوته فراموشی سپرده شود.

  وی با اشاره به اینکه باید اهداف روز جمهوری اسلامی در جامعه پررنگ شود، خاطرنشان کرد: مسئولان و مردم باید برای تثبیت بیشتر این روز در جامعه تلاش کنند.

  رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان زنجان با اشاره به خیزش‌های صورت گرفته در منطقه و جنبش وال‌استریت در کشورهای غربی ادامه داد: مردم جهان از حرکت مردم ایران در دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی الگو برداری کرده و برای حفظ آرمان‌های خود در برابر مستکبران ایستادگی می‌کنند.

  وی با بیان اینکه مردم ایران اسلامی همواره الگوی مطلوبی برای کشورهای منطقه هستند، تصریح کرد: باید این روز بیش از گذشته مورد توجه قرار گرفته و در جامعه تبیین شود.

  حسینی با اشاره به اینکه مردم آگاه و فهیم ایران اسلامی همواره این حرکت تاریخی را در جامعه با حضور در صحنه‌های مختلف تکرار کرده‌اند، افزود: حضور گسترده مردم در پای صندوق‌های رای پس از گذشت 33 سال از پیروزی انقلاب اسلامی نشان دهنده علاقه مردم به نظام جمهوری اسلامی است.

  وی بر ضرورت اطلاع‌رسانی اهمیت روز 12 فروردین در جامعه تاکید کرد و گفت: رسانه‌ها باید در این زمینه پیشگام باشند.

  انتهای پیام/س10

 • نظرات() 
 • پنجشنبه 10 فروردین 1391

  در 48 ساعت آینده
  آسمان لرستان بارانی است

  خبرگزاری فارس: با ورود یک سامانه بارش زا به نوار غرب کشور آسمان استان لرستان در 48 ساعت آینده بارانی است.

  خبرگزاری فارس: آسمان لرستان بارانی است

  به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از اداره کل هواشناسی لرستان، مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان لرستان روز پنجشنبه اعلام کرد، ورود این سامانه به استان لرستان موجب بارندگی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید از امشب در این استان می‌شود.

  همچنین بنا به پیش‌بینی این مرکز احتمال بارش تگرگ در برخی نقاط استان لرستان طی این مدت وجود دارد ضمن اینکه برای برخی مناطق کوهستانی و سردسیر این استان بارش برف پیش‌بینی شده است.

  مرکز پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان لرستان همچنین طی اطلاعیه‌ای نسبت به سیلابی شدن مسیل‌ها، لغزندگی جاده‌ها و نیز احتمال آبگرفتگی معابر عمومی در استان لرستان با توجه به شدت بارش به مردم و مسافران نوروزی هشدار داد.

  طبق پیش‌بینی این مرکز آسمان استان لرستان طی روز جمعه، ابری همراه با بارندگی و رعد و برق و در مناطق سردسیر و مرتفع با احتمال ریزش برف و وزش باد نسبتا شدید همراه خواهد بود.

  همچنین برای روز شنبه دوازدهم فروردین ماه نیز برای استان لرستان آسمانی صاف تا قسمتی ابری و در پاره‌ای نقاط بارش پراکنده و غبار آلود با وزش باد پیش‌بینی شده است.

  طبق نقشه‌های هواشناسی در روز یکشنبه سیزدهم فروردین ماه روز طبیعت آسمان این استان صاف تا قسمتی ابری در پاره‌ای نقاط غبار آلود همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

  انتهای پیام/س20

 • نظرات() 
 • پنجشنبه 10 فروردین 1391

  مدیرکل اوقاف مازندران:
  مشکل وقفی شهرک صنعتی چمستان برطرف می‌شود

  خبرگزاری فارس: مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: مشکل وقفی شهرک صنعتی چمستان مازندران برطرف می‌شود.

  خبرگزاری فارس: مشکل وقفی شهرک صنعتی چمستان برطرف می‌شود

  به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حجت‌الاسلام سیف‌الله سهرابی صبح امروز در جلسه تعیین تکلیف حق و حقوق موقوفه شهرک‌های صنعتی مازندران از استیفای حقوق چندین ساله و به زمین مانده موقوفات شهرک‌های صنعتی مازندران خبر داد.

  وی اظهار کرد: وقف سنت حسنه و جاویدانی است که از بزرگان دین برای انسان‌ها بر جا مانده و این وظیفه شرعی و انسانی همه افراد است که از این سنت نیک صیانت کنند.

  مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران تصریح کرد: شهرک صنعتی چمستان 35 هکتار عرصه دارد که 3 دانگ آن یعنی 17.5 هکتار وقف بوده و جزو موقوفه است.

  سهرابی ادامه داد: با احیای این موقوفه از یک طرف سرمایه‌گذاران مستقر در این شهرک برای اخذ اسناد مالکیت و برای استفاده از تسهیلات بانکی با مشکلاتی مواجه‌اند و از طرفی حقوق چندین ساله موقوفه پرداخت نمی‌شد و برای حل این مشکل بر اساس تفاهم اوقاف و منابع طبیعی این موقوفات احیا می‌شود.

  وی با اشاره به احیای این موقوفه خاطرنشان کرد: مقرر شد که شهرک‌های صنعتی 17.5 هکتار سهم موقوفه توسط منابع طبیعی در مکانی دیگر تحویل اوقاف شود تا به نیات واقفان عمل شود و اراضی در اختیار شهرک صنعتی هم از وقف خارج و حقوق معطل مانده چندین ساله موقوفه استیفا شود.

  انتهای پیام/س20

 • نظرات() 
 • پنجشنبه 10 فروردین 1391

  مسئول امور فرهنگی اوقاف مازندران خبر داد
  حضور 10 هزار نوجوان در خیمه‌های معرفت مازندران

  خبرگزاری فارس: مسئول امور فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: بیش از 10 هزار کودک و نوجوان از طرح خیمه‌های معرفت امامزاده‌های مازندران استقبال کردند.

  خبرگزاری فارس: حضور 10 هزار نوجوان در خیمه‌های معرفت مازندران

  به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران، حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری بیان داشت: طرح خیمه‌های معرفت با هدف آشنایی عموم مردم به ویژه کودکان، جوانان و نوجوانان با مسایل مختلف اعتقادی و مذهبی و دینی و حفظ و تقویت باورهای اسلامی در چهار امامزاده شاخص استان برپا شده است.

  وی افزود: این طرح در امامزاده قاسم(ع) ریحان‌آباد بهشهر، امامزاده عبدالله(ع) آمل، امامزاده عباس(ع) ساری و امامزاده سید حسین(ع) شیرود تنکابن در حال برگزاری است که این خیمه با غرفه‌های مختلف مشاوره توسط روحانیان مجرب و آموزش‌دیده، غرفه نقاشی بکشید جایزه بگیرید، غرفه قرآن بخوانید جایزه بگیرید، غرفه پخش مطالب و احادیث اسلامی و با گرافیک‌های روز و متن‌های ادبی، سخنرانی چندرسانه‌ای، پرسش و پاسخ برای عموم مردم به ویژه جوانان، نوجوانان و کودکان زائرین و مسافرین تا پایان تعطیلات نوروزی دایر است.

  حیدری ادامه داد: در این غرفه‌های خیمه معرفت حضور جوانان و نوجوانان و کودکان بسیار چشمگیر بوده و قطعاً همه جوانان و نوجوانان نیاز به مشاوره در امورات دینی و مذهبی و اعتقادی دارند.

  وی اضافه کرد: در جوار 33 امامزاده شاخص استان نمایشگاه آرامش بهاری و نمایشگاه حجاب و عفاف با موضوع‌ها و مطالب ادبی و طرح‌های گرافیکی بسیار زیبا برای مسافران و زائران دایر شده است.

  مسئول امور فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران خاطرنشان کرد: بیش از 30 هزار زائر، مسافر و گردشگر از 28 اسفند 90 تا 8 فروردین 91 از مباحث و مطالب غرفه‌های این نمایشگاه استفاده کردند.

  انتهای پیام/ی30

 • نظرات() 
 • پنجشنبه 10 فروردین 1391

  فرماندار آذرشهر:
  شهرستان آذرشهر با کمبود آب مواجه است

  خبرگزاری فارس: فرماندار شهرستان آذرشهر با بیان اینکه آب و خاک از مهم‌ترین زیرساخت‌های صنعت کشاورزی است، گفت: شهرستان آذرشهر هم از جمله مناطق آذربایجان‌شرقی است که در آن کمبود آب زراعی کاملا احساس می‌شود.

  خبرگزاری فارس: شهرستان آذرشهر با کمبود آب مواجه است

  به گزارش خبرگزاری فارس از آذرشهر، اسماعیل آذریان صبح امروز در جلسه کار گروه کشاورزی این شهرستان اظهار کرد: توسعه صنعت کشاورزی موجب ایجاد مشاغل پایدار و رونق اقتصادی خواهد شد.

  وی با بیان اینکه آب و خاک از مهم‌ترین زیرساخت‌های صنعت کشاورزی است، افزود:  شهرستان آذرشهر هم از جمله مناطق آذربایجان‌شرقی است که در آن کمبود آب زراعی کاملا احساس می‌شود.

  آذریان با اشاره به شوری بیش از حد آب‌های موجود کشاورزی حاشیه دریاچه ارومیه به ویژه در دشت شیرامین و بخش گوگان، اظهار کرد: تغییر نوع کاشت محصولات کشاورزی و استفاده از روش‌های نوین آبیاری در این شهرستان ضرورت دارد.

  رئیس کار گروه کشاورزی شهرستان آذرشهر با بیان اینکه بیشتر آب کشاورزی این شهرستان از چشمه‌ها و قنات و سفره‌های زیر زمینی تامین می‌شود که کاهش نزولات آسمانی در آب آنها بسیار اثرگذار است، ادامه داد: از مسئولان جهادکشاورزی و منابع آب شهرستان آذرشهر می‌خواهم بر نحوه استفاده از آب‌های موجود نظارت جدی داشته و با برنامه‌ریزی‌های علمی و تجربی، کشاورزان را به طرف ایجاد روش‌های آبیاری تحت فشار و قطره‌ای باغات سوق دهند.

  فرماندار شهرستان آذرشهر احداث استخرهای معیشتی و چند منظوره را یکی دیگر از راهکارهای بهره‌وری بیشتر و استفاده بهینه از آب چشمه‌ها و قنوات دانست.

   

  کشت محصولات کشاورزی در آذرشهر تغییر یابد

  فیروز طلوع حیات مدیر جهادکشاورزی شهرستان آذرشهر نیز در این جلسه هم از وضعیت کشاورزی و کارهای انجام شده برای توسعه صنعت کشاورزی این شهرستان گزارشی ارائه کرد و  گفت: برای توسعه روش‌های نوین آبیاری در مزارع و باغات کمک‌های بلاعوض و تسهیلات بانکی به کشاورزان متقاضی پرداخت می‌شود.

  وی با بیان اینکه لازم است نوع محصولات کشاورزی کشت شده تغییر یابد و کشت‌های کم آب جایگزین محصولات زراعی پر آب شود، افزود: در شهرستان آذرشهر حدود 27 هزار هکتار مزارع زراعی وجود دارد که از این میزان 11 هزار هکتار دیم و بقیه هم آبی است که تقریبا چهار هزار هکتار آن را باغات مثمر تشکیل می‌دهد.

  نزدیک 80 درصد از جمعیت 120 هزار نفری شهرستان آذرشهر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در امور کشاورزی و دامداری فعالیت و از این طریق امرار معاش می‌کنند.

  انتهای پیام/س10

 • نظرات() 
 • پنجشنبه 10 فروردین 1391

  معاون سیاسی امنیتی فرماندار بیرجند:
  مسافران نوروزی بیرجند افزایش یافت

  خبرگزاری فارس: معاون سیاسی امنیتی فرماندار بیرجند در گفت‌وگو با خبرنگار فارس گفت: مسافران نوروزی از عدم امکان استفاده از مراکز دیدنی شهرستان بیرجند به نحو احسن گلایه‌مند هستند.

  خبرگزاری فارس: مسافران نوروزی بیرجند افزایش یافت

  سید محمد زمان ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بیرجند و در حاشیه بازدید از اماکن اقامتی و مراکز فروش مرتبط با سفرهای نوروزی اظهار کرد: فرمانداری به عنوان متولی ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی بایستی بر مسایل بهداشتی، رفاهی و تخلفات قیمتی در اماکن تفریحی، مراکز فروش کالا و مراکز اسکان مسافران نوروزی نظارت داشته باشد.

  وی ادامه داد: بنابراین فرمانداری بیرجند در راستای انجام این وظیفه نظارتی خویش در دو نوبت که یکی مربوط به دور اول سفرها و دیگری مربوط به دور دوم سفرهای نوروزی است، بازدیدی را از اماکن مربوطه به عمل آورد.

   

  *افزایش رضایت مسافران نوروزی از اقامت در بیرجند

  معاون سیاسی امنیتی فرماندار بیرجند اضافه کرد: اولین بازدید توسط شخص فرماندار و دومین بازدید توسط اینجانب به عمل آمد که تیمی از کارشناسان فرمانداری، کارشناس مرکز بهداشت، نماینده سازمان صنعت، معدن و تجارت و نماینده آموزش و پرورش؛ نماینده فرمانداری را همراهی می‌کردند.

  ابطحی با اشاره به نتیجه بازدیدهای انجام شده تصریح کرد: بازدیدها حکایت از افزایش تعداد مسافران نوروزی سفر کننده به شهرستان بیرجند نسبت به سال‌های گذشته داشت.

  وی ادامه داد: همچنین از لحاظ کیفی نیز، رضایت مسافران از حضورشان در شهرستان بیرجند نسبت به سال‌های گذشته افزایش پیدا کرده بود.

  معاون سیاسی امنیتی فرماندار بیرجند گفت: البته ذکر این نکته ضروری است که در برخی از موارد که می‌بایست رضایت گردشگران را بیشتر جلب کنیم، نقص داریم.

   

  *پتانسیل شهرستان بیرجند در زمینه جذب گردشگر بالاست

  ابطحی ادامه داد: با توجه به نقش صنعت توریسم در ارتقای وضعیت اقتصادی منطقه و نقش مهم آن در بعد اشتغال سعی ما در برطرف کردن این نواقص است.

  وی اضافه کرد: با توجه به وجود اماکن تفریحی، سیاحتی و زیارتی مناسب در شهرستان بیرجند، پتانسیل این شهرستان در زمینه جذب گردشگر بسیار بالاست که ارگان‌های موجود در استان باید با همکاری، از این ظرفیت موجود حداکثر استفاده را صورت دهند.

  معاون سیاسی امنیتی فرماندار بیرجند در راستای جذب حداکثری گردشگر ابراز داشت: پیشنهاد می‌کنم که بعد از اتمام تعطیلات نوروزی جلسه‌ای گذاشته شده و کاستی‌های موجود را مورد ارزیابی قرار داده و در جهت برطرف کردن آنها تلاش کنیم.

  ابطحی با اشاره به نظارت‌های انجام گرفته بر اماکن مرتبط بر سفرهای نوروزی تصریح کرد: فکر می‌کنم که در بعد نظارتی کارهای خوبی انجام شده است اما در بعد اجرایی نیاز به تلاش بیشتر متولیان امر دیده می‌شود.

   

  *رسانه‌ها باید در مورد بهداشت فردی فرهنگ‌سازی کنند

  وی نظارت‌های صورت گرفته بر موارد بهداشتی در طول ایام تعطیلات را نیز مناسب دانست و ادامه داد: مرکز بهداشت شهرستان بیرجند در این زمینه خوب عمل کرده و گزارش‌هایی را نیز برای واحدهای متخلف، به مسئولان اجرایی ارسال کرده است.

  معاون سیاسی امنیتی فرماندار بیرجند مسائل بهداشتی را دو موضوع فرهنگ‌سازی و برخورد مناسب با واحدهای متخلف دانست و افزود: در مورد فرهنگ‌سازی باید ملاک‌های ارتقای بهداشت فردی را به مردم بیاموزیم، که نقش رسانه‌های ارتباط جمعی در این مورد بسیار پر رنگ است.

  ابطحی ادامه داد: با توجه به مهم بودن موارد بهداشتی و دوچندان شدن اهمیت آن در ایام نوروز به علت حجم بالای مسافر، در بحث برخورد با واحدهای متخلف نیز باید نهادهای زیربط برخورد لازم و شایسته را با تخطی کنندگان از موارد بهداشتی انجام دهند.

  وی رستوران‌ها، نانوایی‌ها، مراکز عرضه میوه و تره‌بار، شیرینی فروشی‌ها و قنادی‌ها و مراکز اقامتی را دارای حساسیت بیشتر در موارد بهداشتی دانست و ادامه داد: به علت این‌که اماکن یاد شده ارتباط مستقیم با سلامت مردم دارند، متولیان آنها باید حساسیت بیشتری در زمینه مسایل بهداشتی به خرج دهند.

   

  *باید تلاش بیشتری برای شناساندن اماکن دیدنی به مسافران صورت گیرد

  معاون سیاسی امنیتی فرماندار بیرجند تاکید کرد: یکی از ضعف‌هایی که در این بازدید به چشم خورد و مسافران نیز به آن اشاره داشتند، عدم توانایی آنها در استفاده از مراکز دیدنی شهرستان بیرجند به نحو احسن بود.

  ابطحی ادامه داد: مسافران انتظار دارند که مسئولان مربوطه در مورد شناسایی اماکن تاریخی، تفریحی و دیدنی، موزه‌ها و راه‌های دسترسی به آنها تلاش بیشتری را انجام دهند.

  وی اضافه کرد: پیشنهاد ما برای برطرف شدن این مشکل ایجاد یک تعامل مناسب بین آموزش و پرورش و سازمان میراث فرهنگی است تا مسافران مراجعه کننده به آموزش و پرورش به منظور اسکان بتوانند از اماکن دیدنی شهرستان بازدید داشته باشند.

  انتهای پیام/س10

 • نظرات() 
 • پنجشنبه 10 فروردین 1391

  با لغو ممنوعیت شورای عالی نظامی مصر صورت می‌‌گیرد:
  نامزدی "ایمن نور" در انتخابات ریاست جمهوری مصر

  خبرگزاری فارس: شورای عالی نظامی مصر اعلام کرد، با لغو ممنوعیت "ایمن نور" از شرکت در انتخابات ریاست جمهوری این کشور، وی می‌تواند در انتخابات ماه مه سال‌جاری میلادی مصر شرکت کند.

  خبرگزاری فارس: نامزدی "ایمن نور" در انتخابات ریاست جمهوری مصر

  به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، روز گذشته شورای عالی نظامی مصر به ریاست "محمد حسین طنطاوی" اعلام کرد که ممنوعیت اعمال شده درباره "ایمن نور" جهت شرکت وی در انتخابات ریاست جمهوری مصر لغو شده است.

  شورای عالی نظامی مصر سال گذشته ایمن نور را به اتهام جعل اسناد به پنج سال حبس و ممنوعیت شرکت در انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی این کشور محکوم شده بود.

  ایمن نور از سال 1995 تا 2005 نماینده مجلس مصر بود. وی در انتخابات ریاست جمهوری مصر در سال 2005 شرکت کرد و با کسب 7.6 درصد آرا از حسنی مبارک شکست خورد.

  نور پس از این انتخابات به دلیل آنچه که به اعتقاد برخی دستاویزهای سیاسی رژیم مبارک عنوان شده بود، به پنج سال حبس محکوم اما در سال 2009 به دلیل شرایط نامساعد جسمی از زندان آزاد شد.

  انتخابات ریاست جمهوری مصر قرار است در 23 و 24 ماه مه سال‌جاری میلادی در این کشور برگزاری شود.

  انتهای پیام/

 • نظرات() 
 • پنجشنبه 10 فروردین 1391

  با توجه به برودت هوا
  در روز طبیعت، طبیعت را به آتش نکشیم

  خبرگزاری فارس: معاون جهادکشاورزی آذربایجان شرقی گفت: شایسته است تا می‌‌توانند از افروختن آتش در زیر درختان خودداری کنند و سردی هوا در روز طبیعت و به دنبال آن روشن کردن آتش، نباید منجر به وارد شدن خسارت به مزارع و درختان شود.

  خبرگزاری فارس: در روز طبیعت، طبیعت را به آتش نکشیم

   به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز ایوب ایرانیفام صبح امروز در آستانه روز طبیعت در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه خانواده‌های محترم باید توجه کنند تا در روز طبیعت به مزارع و باغات استان آسیب نزده و خاطره خوشی را دراین روز با طبیعت رقم بزنند، اظهار کرد: روز طبیعت در بین ما ایرانی‌ها روز خاصی بوده و معمولا در این روز کم‌تر کسی در خانه می‌ماند و خانواده‌ها این روز را در خارج از شهر و یا در پارک‌ها، جنگل‌ها، باغات، مزارع و مراتع می‌گذرانند از این رو شایسته است با قدری ملاحظه و مراقبت این روز خاطره انگیز را با کم‌ترین آسیب به طبیعت و محیط زیست سپری کنند.

  ایرانی‌فام با توصیه به اینکه خانواده‌ها هنگام برافراشتن چادر دقت کنند که باعث تخریب پوشش گیاهی نشوند، افزود: شایسته است مراقبت کنیم تا فرزندان کوچک و افراد دیگر از زخمی کردن درختان یا شکستن شاخه‌‌های آنها یا زدن میخ به آن‌ها جدا خودداری کرده و رعایت این امر را به ویژه به کودکان یادآوری کنند.

  معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه خانواده‌ها حتی‌المقدور هنگام اقامت در باغات و جنگل‌ها از غذاهای سرد و مطمئن استفاده کنند، افزود: شایسته است تا می‌‌توانند از افروختن آتش در زیر درختان خودداری کنند و سردی هوا  در روز طبیعت و به دنبال آن روشن کردن آتش، نباید منجر به وارد شدن خسارت به مزارع و درختان شود.

  ایرانی‌فام با تاکید براینکه حتی‌المقدور از ذغال چوب یا چوب‌‌های خشک برای روشن کردن آتش استفاده کنند، افزود: از خانواده‌های محترم می‌خواهیم اجازه ندهند کودکان و نوجوانان برای جمع‌ آوری چوب، شاخه‌‌های درختان را شکسته، بوته‌‌ها را کنده و به پوشش گیاهی و درختان آسیب بزنند.

  انتهای پیام/س20

 • نظرات() 
 • پنجشنبه 10 فروردین 1391

  منتخب مردم گناباد در مجلس نهم
  سهولت در ارائه ویزا بسترساز حضور جهانی زائران در بارگاه منور رضوی است

  خبرگزاری فارس: منتخب مردم گناباد درمجلس نهم گفت: به منظور بهره‌گیری شیعیان جهان از زیارت بارگاه منور رضوی با سهولت در ارائه ویزا بستر حضور جهانی زائران در بارگاه رضوی فراهم می‌شود.

  خبرگزاری فارس: سهولت در ارائه ویزا بسترساز حضور جهانی زائران در بارگاه منور رضوی است

  به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، محمد رجایی در حاشیه بازدید از دبیرخانه دائمی ستاد تسهیلات خراسان‌رضوی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: آنچه که مسلم است وجود بارگاه منور رضوی در مشهد الرضا و ایران فرصتی برای فراهم کردن شرایط حضور شیعیان جهان در ایران و مرکز معنوی کشور است.

  منتخب مردم گناباد درمجلس نهم گفت: در این راستا و برای فراهم کردن شرایط حضور جهانی زائران باید بروکراسی‌ها و مراحل اداری برای اخذ ویزا شیعیان به گونه‌ای باشد که این فرصت برای بهره‌گیری آنان فراهم شود.

  وی در ادامه معرفی ائمه (ع) را به ویژه امام رضا(ع) و بیان کردن سیره و جایگاه این بزرگواران را عاملی در فراهم کردن حضور جهانی شیعیان دانست.

   منتخب مردم گناباد در مجلس نهم در ارتباط با اقدامات صورت گرفته برای اقامت مسافران نوروزی خراسان رضوی و مشهد الرضا گفت: در این ارتباط اقدامت مناسبی از سوی ستاد تسهیلات استان برای فراهم کردن شرایط اسکان و اقامت مناسب مسافران نوروزی خراسان رضوی صورت گرفته است.

  انتهای پیام/ی20

 • نظرات() 
 • پنجشنبه 10 فروردین 1391

  داود اغلو: روابط ایران و ترکیه فراتر از روابط دو دولت همسایه است

  خبرگزاری فارس: وزیر امور خارجه ترکیه که به همراه نخست وزیر این کشور در تهران بسر می برد، در مراسم افتتاح مرکز فرهنگی سفارت ترکیه در ایران عمره تصریح کرد که کمتر کشوری دارای چنین گذشته مشترکی با یکدیگرند.

  خبرگزاری فارس: داود اغلو: روابط ایران و ترکیه فراتر از روابط دو دولت همسایه است

  به گزارش دفتر خبرگزاری فارس در ترکیه، آقای احمد داوداوغلو وزیر امور خارجه ترکیه که به همراه رجب طیب اردوغان نخست وزیر این کشور به تهران سفر کرده طی سخنانی در مراسم افتتاح مرکز فرهنگی سفارت ترکیه در ایران که با نام یونس امره شاعر و عارف نامی تاریخ ترکیه نامگذاری شده، اظهار داشت که روابط ایران و ترکیه فراتر از روابط دو کشور و دولت همسایه است، کما اینکه روابط دو طرف در سطح بسیار خوبی قرار دارد. وی افزود که در طول تاریخ کمتر کشوری می توان یافت که همانند ایران و ترکیه تا این حد بر روی یکدیگر تاثیر گذاشته و دارای گذشته مشترک این چنینی باشند.

  داوداوغلو با اشاره به اینکه مولانا شخصیت و اندیشمندی بزرگ است که در بلخ زاده شده و از طریق ایران به سرزمین آناتولی آمده و در این مسیر انتقال فرهنگ نموده در ادامه تصریح کرد که خراسان، اصفهان، قونیه و سرزمین آناتولی خلاصه ای از تاریخ بزرگ این جغرافیای گسترد ه است.

  وزیر امور خارجه ترکیه همچنین با اشاره به روابط دو جانبه ایران و ترکیه خاطرنشان کرد که روابط دو کشور فراتر از رقابت، روابطی تاثیرگذار در بعد متقابل بوده و وظیفه ما کشف این واقعیت است. وی خاطرنشان کرد که روابط سیاسی ایران و ترکیه بسیار خوب بوده و وی امیدوار است که با افتتاح این مرکز فرهنگی روابط فرهنگی دو کشور نیز تعمیق یابد.

  داوداوغلو در مورد زبان مشترک دو کشور نیز گفت اگر سوال شود بعد از استانبول بزرگترین شهری که در آن به زبان ترکی تکلم می شود کدام شهر است شاید شهر آنکارا تداعی شود، ولی اگر سرشماری شود شاید تهران به عنوان دومین شهر بزرگی که در آن زبان ترکی تکلم می شود مطرح گردد.

  / انتهای پیام

 • نظرات() 
 • پنجشنبه 10 فروردین 1391

  مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران:
  نویسندگان مازندرانی حمایت می‌شوند

  خبرگزاری فارس: مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران گفت: حمایت از مولفان و نویسندگان استانی از سیاست‌های اداره کل کتابخانه‌های عمومی است.

  خبرگزاری فارس: نویسندگان مازندرانی حمایت می‌شوند

  محمداسماعیل امام‌زاده امروز در گفت‌گو با خبرنگار فارس در شهرستان ساری بیان داشت: 3 هزار و 610 برنامه فرهنگی با اعتبار یک میلیارد و 530 میلیون ریال برای سال 91 در کتابخانه‌های عمومی 19 شهرستان استان مازندران به اجرا درمی‌آید.

  وی خاطرنشان کرد: این فوق برنامه‌های فرهنگی که علاوه بر ارائه خدمات کتابداری و کتابخانه‌ای است در مناسبت‌های مختلف با رویکرد ارتقای مطالعه مفید و ترویج و تقویت کتابخوانی برای بیش از 352 هزار شرکت کننده به اجرا گذارده می‌شود.

  مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران بیان داشت: این برنامه‌ها شامل مسابقات کتابخوانی، جلسات نقد و بررسی کتاب، کارگاه‌های ادبی، نمایشگاه‌های کتاب، مشاوره‌های مطالعاتی و تحصیلی‌، کلاس‌های معرفتی، مسابقات خلاصه‌نویسی و خاطره‌نویسی، برگزاری ایستگاه‌های نقاشی کلاس‌های طراحی و خوشنویسی در مناسبت‌های گوناگون است.

  وی اضافه کرد: حمایت از مولفان و نویسندگان استانی از سیاست‌های اداره کل کتابخانه‌های عمومی است که علاوه بر خرید آثار شامل سفارش محتوا و حمایت‌های جدی مادی و معنوی از نویسندگان مازندرانی است.

  انتهای پیام/ی30

   

   

 • نظرات() 
 • پنجشنبه 10 فروردین 1391

  نماینده منتخب مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی:
  توجه به اهداف 12 فروردین پشتیبانی از نظام است

  خبرگزاری فارس: نماینده منتخب مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی گفت: توجه به اهداف 12 فروردین پشتیبانی از نظام جمهوری اسلامی محسوب می‌شود.

  خبرگزاری فارس: توجه به اهداف 12 فروردین پشتیبانی از نظام است

  محمد اسماعیلی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان، اظهار کرد: 12 فروردین حاصل تلاش مردم انقلابی ایران اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) پس از پیروزی انقلاب اسلامی است.

  وی با بیان اینکه مردم با حضور گسترده در پای صندوق‌های رای پشتیبانی خود را از نظام جمهوری اسلامی اعلام کردند، یادآور شد: نظام جمهوری اسلامی نخستین حکومت اسلامی پس از صدر اسلام محسوب می‌شود.

  نماینده منتخب مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مردم با جواب "آری" به نظام جمهوری اسلامی حکومت اسلامی را در جهان ارائه کردند، خاطرنشان کرد: پس از گذشت 33 سال از پیروزی انقلاب اسلامی مردم همچنان پشتیبان نظام بوده و شخصا هزینه‌های حفظ نظام را پرداخت می‌کنند.

  وی با بیان اینکه مردم برای پایداری نظام جمهوری اسلامی با وجود همه توطئه‌ها و خواسته‌های دشمنان در صحنه حضور دارند، خاطرنشان کرد: نظام جمهوری اسلامی در 33 سال گذشته با خون شهدا به درخت تنومندی تبدیل شده و حاصل خون جوانان و رشادت‌های رزمندگان است.

  اسماعیلی با اشاره به اینکه شهدای زیادی برای تثبیت نظام جمهوری اسلامی تقدیم انقلاب شده است، ادامه داد: مردم در این 33 سال نشان داده‌اند که پایبند نظام بوده و از ارزش‌ها و آرمان‌های آن دفاع می‌کنند.

  وی با بیان اینکه مسئولان باید برای تامین آینده نظام همه تلاش خود را به کار بگیرند، تصریح کرد: مسئولان باید مردم را نسبت به آینده نظام امیدوار کرده و برنامه‌ریزی‌های مناسبی داشته باشند.

  نماینده منتخب مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همه مشکلات جامعه نیازمند توجه بیش از گذشته مسئولان است، افزود: ضروری است مشکلات مردم همیشه وفادار به نظام جمهوری اسلامی مورد توجه قرار گرفته و در راستای حل این مشکلات گام‌های بلندی برداشت.

  وی با اشاره به اینکه سال جاری به عنوان تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری شده است، افزود: باید در راستای تحقق شعار سال اقدامات مناسبی صورت گیرد.

  اسماعیلی بر ضرورت قطع رابطه با بیگانگان در سال جاری تاکید کرد و یادآور شد: توجه به تولیدات ملی از نتایج تحقق شعار سال محسوب می‌شود.

  انتهای پیام/س10

 • نظرات() 
  • تعداد صفحات :3
  • 1  
  • 2  
  • 3  

  آخرین پست ها


  نویسندگان  آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :


  ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

  شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو