اخبار صدر ایران

دوشنبه 7 فروردین 1391

تسریع روند سقوط جهان غرب/
سنگینی سایه نژادپرستی بر فراز غرب و قاره اروپا

خبرگزاری فارس: جهان غرب که برای استثمار ملت‌ها اقدام به برهم زدن آرامش و ثبات کشورهای جهان می‌کند، به دنبال بروز بحران مالی و اقتصادی، اینک خود اسیر اغتشاشات و ناآرامی‌ها و تشدید روند نژادپرستی در درون خود شده است.

خبرگزاری فارس: سنگینی سایه نژادپرستی بر فراز غرب و قاره اروپا

به گزارش دفتر خبرگزاری فارس در ترکیه، این روزها قاره اروپا شاهد گسترش ناآرامی ها و نافرمانی های مدنی فراوانی در جای جای این قاره شده است.

جهان غرب که برای استثمار ملت های جهان هرگونه سیاستی را مباح دانسته و با تحریکات خود در دیگر کشورهای جهان آرامش و ثبات این کشورها را برهم می زند، اینک به دنبال بروز بحران مالی و اقتصادی جهانی با معضل گسترش ناآرامی ها و اغتشاشات و عواقب ناشی از نژادپرستی روبروست.

این روزها در غرب و به خصوص در کشورهای عضو اتحادیه اروپا جامعه جهانی شاهد روند گرایش شدید این کشورها، که همگی مدعی دمکراسی هستند، به سوی تبدیل شدن به دولت هایی تئوکرات بر اساس مسیحیت شده است. از سوی دیگر در این کشورهای به اصطلاح دمکرات و آزاد، ناکافی و ناکارآمد بودن میزان مجازات تعیین شده برای نژادپرستان در راستای جرائمی که این عده علیه اتباع خارجی و به خصوص مسلمانان و غیر سفیدپوستان مرتکب می شوند، بر نگرانی های جامعه جهانی می افزاید.

در حالی که در کشور آلمان انتخاب یک کشیش ضد اسلام و مسلمانان به عنوان رئیس جمهور این کشور از سوی کارشناسان و محافل مستقل به صورت انحراف محور لائیسم در غرب به سوی مسیحیت ارزیابی می شود، این امر از سوی اندیشمندان نیز به صورت تسریع روند سقوط و اضمحلال جهان غرب ارزیابی شده است.

در فرانسه نیکلا سارکوزی رئیس جمهور نژادپرست افراطی این کشور برای آنکه بتواند بار دیگر به عنوان رئیس جمهور انتخاب شود به مردم فرانسه قول می دهد که مهاجرین به فرانسه را از این کشور اخراج کند.

تدوین و تصویب قوانین ضد اسلامی و به خصوص ممنوعیت استفاده از حجاب اسلامی در پارلمان های برخی کشورهای اروپایی از دیگر مواردی است که نشانگر حاکمیت روحیه نژادپرستی در میان جوامع اروپایی و حتی سیاستمداران این قاره است.

مرکز مبارزه با نژادپرستی اروپا اخیرا با انتشار گزارشی اعلام کرد که گرایشات نژادپرستی در این قاره به دلیل روند تاریک و مبهم بحران اقتصادی حاکم در کشورهای اروپایی به شدت در حال گسترش و افزایش است. کشور یونان که عملا در آستانه ورشکستگی کامل قرار گرفته، از جمله کشورهای اروپایی است که گسترش نژادپرستی در این کشور باعث نگرانی شدید جامعه جهانی شده است. از سوی دیگر نهادهای مردم نهاد در یونان از بدون مجازات ماندن اقدامات نژادپرستانه در این کشور به شدت ناراضی هستند.

نهادهای بین المللی نظارتی با اشاره به وقوع شصت مورد حمله نژادپرستان به خارجی ها در یونان، نسبت به عدم برخورد قوه قضاییه این کشور با عاملان این قبیل حملات و اقدامات نژادپرستانه و محاکمه تنها یک تن از این افراد واکنش نشان دادند.

این در حالی است که گفته می شود پلیس یونان در برخی از این وقایع عملا از نژادپرستان حمایت کرده است.

انتهای پیام/ص 

 • نظرات() 
 • دوشنبه 7 فروردین 1391

  رقابت‌های جهانی پینگ‌پنگ - دورتموند
  بانوان ایران برابر مکزیک پیروز شدند/ شکست مردان مقابل ایتالیا

  خبرگزاری فارس: تیم‌ملی بانوان ایران در رقابت‌های جهانی پینگ‌پنگ آلمان برابر مکزیک به برتری رسید و مردان کشورمان هم مقابل ایتالیا شکست خوردند.

  خبرگزاری فارس: بانوان ایران برابر مکزیک پیروز شدند/ شکست مردان مقابل ایتالیا

  به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، در دومین روز رقابت‌های جهانی پینگ‌پنگ که در شهر دورتموند آلمان در جریان است، تیم‌ملی مردان ایران بعداز ظهر امروز به مصاف ایتالیا رفت که در بازی اول نوشاد عالمیان دالدوسو مارکو را 3 بر صفر شکست داد.

  در بازی دوم افشین نوروزی برابر نیاگول قرار گرفت و در یک بازی برابر 3 بر 2 مغلوب شد و محمدرضا اخلاق پسند هم در دیدار سوم با همان نتیجه 3 بر 2 مقابل استفانو شد.

  در بازی چهارم باز هم نوشاد عالمیان به میدان رفت که در دیدار با نیاگول 3 بر یک شکست خورد تا در نهایت این مسابقه 3 بر یک به سود ایتالیا خاتمه یابد.

  در همین گروه برزیل 3 بر صفر بوسنی را شکست داد و اسکاتلند با همین نتیجه از سد هلند گذشت.

  تیم‌ملی بانوان هم که در سومین بازی‌اش برابر مکزیک به میدان رفته بود در پایان 3 بر 2 به پیروزی رسید و دومین برد خود را جشن گرفت.

  در بازی اول ندا شهسواری مادرید مرسدس را 3 بر صفر مغلوب کرد، در دیدار دوم محجوبه عمرانی 3 بر یک مغلوب یادیرا شد. بازی سوم را پریسا صمدی برابر مونیکا 3 بر یک پیروز شد.

  در رقابت چهارم 2 تیم ندا شهسواری 3 بر 2 مغلوب یادیرا شد و در بازی آخر هم محجوبه عمرانی 3 بر یک مرسدس را شکست داد تا در نهایت ایران 3 بر 2 برنده بازی باشد.

  تیم بانوان ایران با این نتیجه صاحب دومین برد خود شد و فردا نیز در سومین روز پیکارها با ارمنستان بازی می‌کند.

  انتهای پیام/

 • نظرات() 
 • دوشنبه 7 فروردین 1391

  زن عراقی مقیم آمریکا قربانی نژادپرستی شد

  خبرگزاری فارس: یک زن ۳۲ ساله عراقی ساکن ایالت کالیفرنیا بعد از دریافت یادداشت تهدیدآمیز برای ترک سرزمین آمریکا قربانی نژادپرستی شد.

  خبرگزاری فارس: زن عراقی مقیم آمریکا قربانی نژادپرستی شد

  به گزارش فارس، شبکه خبری "ای‌بی‌سی نیوز" خبر داد پیکر بی‌جان یک زن ۳۲ ساله عراقی که به شدت مورد ضرب و جرح قرار گرفته بود، در ایالت کالیفرنیا یافت شد.

  به گزارش "ای‌بی‌سی نیوز"، در کنار این زن ۳۲ ساله عراقی یادداشتی به چشم می‌خورد که روی آن نوشته شده بود: «به کشورت برگرد!»

  این شبکه خبری افزود، دختر ۱۷ ساله «شیما الاوادی»، روز چهارشنبه هنگامی که وارد منزل شد متوجه شد مادرش بیهوش روی زمین اطاق ناهار خوری منزل افتاده است؛ الاوادی به بیمارستان انتقال یافت اما اقدامات حیاتی پرسنل بیمارستان نتیجه نداد و وی روز شنبه جان باخت.

  حنیف محبی، مدیر بخش «سان دیاگو» در «شورای روابط آمریکایی ـ اسلامی» در مصاحبه با این شبکه خبری گفت: «تا کنون فهمیده‌ایم که که ۸ ضربه از ناحیه سر به ایشان وارد شده است؛ او در جویی از خون نقش بر زمین شده بود.»

  «الاوادی» مادر پنج کودک بود که بین ۸ تا ۱۷ سال سن دارند.

  «فاتیما الحمیدی» دختر «الاوادی» به خبرگزاری ای‌بی‌سی نیوز گفت: «یک هفته پیش، نامه‌ای رسیده بود که در آن نوشته شده بود اینجا کشور ماست، نه شما تروریست‌ها! مادرم توجهی به این نامه نکرد و فکر کرد که شاید بچه‌ها دارند با او شوخی می‌کنند. اما آنها بالاخره کار خودشان را کردند و یادداشتی با همان مضمون به جا گذاشتند.»

  الاودی 32 ساله که مادر 5 فرزند بود، در منطقه عراقی نشین جنوب شهر سانتیاگو زندگی می‌کرد که بیش از 40000 عراقی را در خود جای داده است و پس از دیترویت پرجمعیت‌ترین منطقه عراقی‌نشین در آمریکا است.

  انتهای پیام/ 201374/ت.خ

 • نظرات() 
 • دوشنبه 7 فروردین 1391

  هزاران مراکشی طی تظاهراتی پرچم اسرائیل در "رباط" را به آتش کشیدند+عکس

  خبرگزاری فارس: هزاران مراکشی طی تظاهراتی گسترده پرچم رژیم صهیونیستی در رباط را به آتش کشاندند.

  خبرگزاری فارس: هزاران مراکشی طی تظاهراتی پرچم اسرائیل در "رباط" را به آتش کشیدند+عکس

  به گزارش فارس به نقل از روزنامه صهیونیستی "یدیعوت آحارونوت"، چندین روز قبل از آنکه کاروان "الی بیت‌المقدس" به سرزمین‌های اشغالی برسد، هزاران مراکشی در حمایت از بیت‌المقدس تظاهراتی گسترده در "رباط" پایتخت مراکش برگزار کردند.

  یدیعوت آحارونوت نوشت که "دیوید سارانگا" دیپلمات اسرائیلی که در رباط برای شرکت در یک کنفرانس حضور داشت در پی اعتراض تظاهرات کنندگان  به دلیل حضور وی، از درب پشتی ساختمان کنفرانس از محل خارج شد.

  بر اساس گزارش‌ها، در این تظاهرات پرچم‌های فلسطین به اهتزاز در آمد و پرچم‌های اسرائیل به آتش کشیده شد.

  سازمان اسلامی مراکش که این تظاهرات را سازماندهی کرده، اعلام کرد که حدود 100 هزار نفر در این تظاهرات مشارکت کردند.

  تظاهرات کنندگان فریاد می‌زدند: "مردم خواستار آزادی الاقصی هستند" و "یک میلیون شهید در حال حرکت به بیت‌المقدس هستند".

  انتهای پیام/.

 • نظرات() 
 • دوشنبه 7 فروردین 1391

  نتایج نظرسنجی گالوپ نشان داد
  مردم مصر خواستار گسترش روابط با ایران و کاهش مناسبات با آمریکا هستند

  خبرگزاری فارس: بر اساس نتایج جدیدترین موسسه نظرسنجی گالوپ اکثریت مردم مصر مخالف رابطه با آمریکا و خواستار گسترش مناسبات با ایران هستند.

  خبرگزاری فارس: مردم مصر خواستار گسترش روابط با ایران و کاهش مناسبات با آمریکا هستند

  به گزارش فارس، نتایج جدیدترین نظرسنجی انجام شده توسط موسسه گالوپ حاکی از آن است که 56 درصد مردم مصر مخالف رابطه با آمریکا هستند و 60 درصد مصری‌ها خواستار رابطه با ترکیه و 41 درصد نیز موافق گسترش روابط با ایران هستند.

  انجام این نظرسنجی مصادف با تعطیلی چندین سازمان معتبر غیردولتی مصر و آمریکا توسط شورای عالی نظامی مصر بوده است.

  "نبیل فهمی" سفیر سابق مصر در آمریکا ضمن انتقاد از واکنش دولت آمریکا و مصر به این رویداد از آمریکا به دلیل فعالیت بدون مجوز سازمان‌های غیر دولتی آمریکا پس از توافقنامه سال 2005 و از دولت مصر به دلیل ارتباط با این سازمان‌های آمریکایی انتقاد کرده است. بسیاری از تحلیلگران این موضوع را مهمترین عامل تنش در روابط مصر و آمریکا می‌دانند.

  مردم مصر در حالی خواستار گسترش مناسبات با ترکیه هستند که الزاماً به معنای موافقت با رهبران ترکیه نیست و این در حالی است که آنکارا در راستای ایفای نقش موثرتر در منطقه به دنبال راهکارهایی برای همکاری با دولت جدید مصر است.

  در همین حال بر اساس نظرسنجی گالوپ تمایل مردم مصر برای گسترش مناسبات با ایران به 41 درصد افزایش یافته است. در همین حال 65 درصد مصری‌ها عملکرد رهبران آمریکا در زمینه اشتغال‌ را ناکارآمد می‌دانند.

  بر اساس این گزارش 79 درصد مردم مصر بر این باورند که جایگاه کشورشان در سطح جهانی پس از سقوط مبارک بهبود یافته است و به رغم شرایط سخت اقتصادی مصر مردم این کشور امیدوارند که موقعیت مصر بهتر شود.

  مردم مصر به آشکارا مخالف نوع عملکرد دولتمردان آمریکا هستند و به رغم شرایط دشوار اقتصادی قویا بر این باورند که جایگاه مصر در سطح جهانی پس از سقوط مبارک بهبود خواهد یافت.

  نظرسنجی گالوپ در تاریخ 31 ژانویه  تا 7 فوریه 2012 با مشارکت 1000 تن از مردم مصر صورت گرفته است.

  انتهای پیام/201378/س.ص

 • نظرات() 
 • دوشنبه 7 فروردین 1391

  شمار بیکاران عربستان سعودی از مرز 1.1 میلیون نفر گذشت

  خبرگزاری فارس: تحقیق صورت گرفته توسط بزرگ‌ترین پایگاه کاریابی خاورمیانه نشان می‌دهد که بیش از 1.1 میلیون نفر در عربستان سعودی به دنبال کار هستند.

  خبرگزاری فارس: شمار بیکاران عربستان سعودی از مرز 1.1 میلیون نفر گذشت

  به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری التغییر، پایگاه کاریابی "بیات" که بزرگ‌ترین بنگاه کاریابی در خاورمیانه به شمار می‌آید، از وجود بیش از یک میلیون و 124 هزار بیکار در عربستان سعودی خبر داد.

  این در حالی‌ است که روزنامه فرامنطقه‌ای الحیات اعلام کرد که طی دو روز گذشته 160 هزار آموزگار عربستانی نسبت به شرایط کاری خود و عدم مشخص بودن وضعیت استخدامی خود در وزارت آموزش و پرورش عربستان سعودی مقابل وزارت خدمات مدنی در ریاض، پایتخت عربستان تحصن کردند.

  همچنین بیش از 150 دانشجوی دختر فارغ التحصیل از دانشگاه‌های عربستان در برابر ساختمان وزارت آموزش عالی استان ینبع تجمع کرده و نسبت به نبود فرصت‌های شغلی و عدم استفاده از تخصص آنها در دستگاه‌های مختلف دولتی و نیمه خصوصی و خصوصی اعتراض کردند.

  برخی از این دانشجویان دختر تاکید کردند که سال‌هاست فارغ التحصیل شده و به دنبال یافتن کار هستند، به عنوان مثال "مها الجهنی" گفت که 15 سال پیش از دانشگاه ینبع فارغ التحصیل شده،‌ اما تاکنون موفق به یافتن شغلی مناسب نشده است.

  بر اساس آمارهای رسمی از جمعیت 28 میلیونی عربستان سعودی که 8 میلیون آن را خارجی‌های مقیم این کشور تشکیل می‌دهند، بیش از 12 درصد بیکار هستند و عربستان سعودی از این حیث دارای بالاترین میانگین‌های بیکاری در جهان است.

  همچنین مقامات مسئول عربستان سعودی با وجود میانگین بالای بیکاری در این کشور سالیانه میزان قابل توجهی نیروی کار خارجی به این کشور وارد می‌کنند که هزینه بالایی بر رژیم سعودی تحمیل می‌کنند.

  انتهای پیام/++

 • نظرات() 
 • دوشنبه 7 فروردین 1391

  مواخذه فیس‌بوک و توئیتر از سوی کنگره آمریکا

  خبرگزاری فارس: کنگره آمریکا با ارسال نامه ای به 31 شرکت فعال در زمینه فناوری‌های رایانه‌ای، آن‌ها را نسبت به نحوه غیرقانونی جمع‌آوری و ذخیره‌سازی اطلاعات کاربران تلفن‌همراه، مورد مواخذه قرار داد.

  خبرگزاری فارس: مواخذه فیس‌بوک و توئیتر از سوی کنگره آمریکا

  به گزارش فارس به نقل از روزنامه «دیلی تلگراف»، 31 شرکت فعال در زمینه فناوری‌های رایانه‌ای، از جمله فیس‌بوک و توییتر، نسبت به نحوه جمع‌آوری و نگهداری اطلاعات شخصی کاربرانی که از تلفن‌همراه استفاده می‌کنند، از سوی کمیته تحقیق کنگره امریکا مورد سوال قرار گرفتند.

  به گزارش «دیلی‌تلگراف»، مسئولین این کمیته تحقیق می‌گویند بعد از پی شایعاتی که از ذخیره غیرقانونی اطلاعات کاربران گوشی‌های شرکت «اپل» خبر می‌دادند آنها در تلاش هستند مطلع شوند که چه اطلاعاتی و به چه دلیل از کاربر در این سایت‌ها ذخیره می‌شود و سایت برای ذخیره این اطلاعات چطور از کاربر اجازه می‌گیرد.

  دیلی‌تلگراف افزود: سیستم عامل ios که در گوشی‌های شرکت «اپل» استفاده می‌شود و نحوه عملکرد آن نیز موجب بروز نگرانی‌هایی شده است و به همین جهت، این شرکت هم مورد بازخواست در مورد جزئیات عملکرد این سیستم عامل، قرار گرفته است.

  ماه گذشته مشخص شد که «توئیتر» بدون اطلاع کاربرانش، تمام اطلاعات شخصی آن‌ها شامل آدرس‌های موجود در گوشی تلفن‌همراه را کپی و ذخیره کرده است.

  در پی این اتفاق و تحت بازرسی قرار گرفتن این شرکت، مسئولین توییتر وعده دادند تا با بروزرسانی قوانین حفظ حریم خصوصی کاربر، از تکرار چنین اتفاقی جلوگیری کند.

  به گزارش این روزنامه انگلیسی، این نشت امنیتی تنها به "توییتر" محدود نیست، چراکه یک هفته پیش از این مشخص شد که یک شبکه اجتماعی جدید در امریکا به نام «پث»، بدون کسب اجازه از کاربر تمام آدرس‌های موجود در تلفن همراه کاربرانش را کپی و در سرورهایش ذخیره کرده است.

  بر اساس این گزارش، «دیو مورین» مدیر اجرایی این سایت، بعد از این افشاگری مجبور به عذرخواهی شد و این شبکه هم تنظیمات امنیتی سایت خود را به نحوی تغییر داد که از این پس اطلاعات تنها با اطلاع کاربر قابل ذخیره‌سازی در سرورهای سایت باشد.

  سخنگوی شرکت اپل مدعی شده است که ذخیره‌سازی و انتقال اطلاعات کاربر بدون کسب اجازه از او، خارج از خط‌مشی کاری این شرکت است.

  انتهای پیام/201370/ت.خ

   

   

 • نظرات() 
 • دوشنبه 7 فروردین 1391

  آسوشیتدپرس خبر داد
  25 فروردین مذاکرات ایران و 1+5 /مکان هنوز معلوم نیست

  خبرگزاری فارس: یک خبرگزاری آمریکایی به نقل از دیپلمات‌ها اعلام کرد که تاریخ مذاکرات ایران و 1+5 نهایی شده است اما دو طرف هنوز بر سر مکان برگزاری این مذاکرات به نتیجه‌ای نرسیده‌اند.

  خبرگزاری فارس: 25 فروردین مذاکرات ایران و 1+5 /مکان هنوز معلوم نیست

  به گزارش فارس، خبرگزاری آمریکایی "آسوشیتدپرس" روز دوشنبه طی خبری به نقل از منابع دیپلماتیک گفت که ایران و گروه 1+5 موافقت کرده‌اند که روز 13 آوریل (25 فروردین) درباره برنامه هسته‌ای ایران گفت‌وگو کنند اما به دلیل برخی اختلافات هنوز مکان برگزاری این نشست مشخص نشده است.

  آسوشیتدپرس خبر داد: در حالی که چندین روز از گفت‌وگوها برای مشخص شدن مکان نهایی مذاکرات می‌گذرد، جدال‌ها در این باره نشان از اختلاف بین دو طرف دارد.

  پیش از این نیز روزنامه صهیونیستی هاآرتص اعلام کرده بود که گفت‌وگو بین ایران و 1+5 روز 13 آوریل در ژنو سوئیس برگزار خواهد شد اما مقامات ایران این خبر را تکذیب کردند.

  انتهای پیام/.

 • نظرات() 
 • دوشنبه 7 فروردین 1391

  سوریه از ورود یک گروه تروریستی از خاک ترکیه به ادلب جلوگیری کرد

  خبرگزاری فارس: نیروهای مرزی سوریه از ورود یک گروه تروریستی مجهز از خاک ترکیه به شهر مرزی ادلب جلوگیری کردند.

  خبرگزاری فارس: سوریه از ورود یک گروه تروریستی از خاک ترکیه به ادلب جلوگیری کرد

  به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه، نیروهای مرزی سوریه از ورود یک گروه تروریستی از خاک ترکیه به شهر مرزی ادلب جلوگیری کرده و طی درگیری با این گروه تروریستی تعدادی از تروریست‌ها به هلاکت رسیده و تعدادی دیگر نیز مجروح شدند و بقیه افراد این تیم تروریستی نیز به داخل خاک ترکیه فرار کردند.

  خبرگزاری سانا اعلام کرد که تیم‌های پزشکی ترکیه نیز بلافاصله اقدام به انتقال کشته شدگان و مجروحان به داخل خاک ترکیه و ارائه خدمات پزشکی به آنها کردند.

  نیروهای سوری توانستند از این گروه تروریستی تسلیحاتی از جمله خمپاره، آر‌پی‌جی، انواع تفنگ‌های پیشرفته، تجهیزات پیشرفته ارتباطاتی و لباس‌های ضدگلوله بدست بیاورند.

  سوریه چند روز پیش توانسته بود که آرامش را بار دیگر به شهر مرزی ادلب باز گرداند. گروه‌های تروریستی که از حمایت برخی کشورهای غربی و عربی برخوردارند طی ماه‌های اخیر این شهر هم مرز با ترکیه را به پایگاهی برای حملات به مردم سوریه و نیروهای امنیتی این کشور کرده بودند.

  انتهای پیام/.

 • نظرات() 
 • دوشنبه 7 فروردین 1391

  در ادامه آغاز موج دوم سفرهای نوروزی صورت گرفت
  امدادرسانی به 132 هزار مسافر نوروزی توسط هلال احمر

  خبرگزاری فارس: مدیر روابط عمومی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر با اشاره به انجام یک هزار و 831 عملیات امدادی توسط امدادگران این جمعیت، از نجات 132 هزار و 775 مسافر نوروزی در طول 12روز از آغاز سفرهای نوروز 91 خبر داد.

  خبرگزاری فارس: امدادرسانی به 132 هزار مسافر نوروزی توسط هلال احمر

  حسین درخشان در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس با اشاره به آغاز امداد نوروزی سال 91 از 25 اسفند اظهار داشت: در طول 12 روز اخیر یک هزار و 775 عملیات امدادرسانی به بیش از 132هزار حادثه‌دیده صورت پذیرفت که در نهایت 132 هزار و 775مسافر نوروزی نجات یافتند.

   

  وی با اشاره به 13 هزار مصدوم در طول ایام سفرهای نوروزی و انتقال یک هزار و 239 مصدوم به مراکز درمانی افزود: در این زمینه 105 هزار و 430 نفر نیز به دلیل حوادث غیرمترقبه از جمله برف و کولاک، اسکان اضطراری یافتند.

   

  درخشان به اشاره به 270 سورتی پرواز بالگردهای امدادهوایی جمعیت هلال احمر که برای انتقال مصدومان در طول این مدت صورت پذیرفت، خاطرنشان کرد: در حال حاضر مرحله دوم سفرهای نوروزی آغاز شده است و مسافران برای سفر باید لوازم موردنیاز از جمله زنجیر چرخ، لباس گرم، مواد غذایی و پتو همراه خود داشته باشند.

  انتهای پیام/

 • نظرات() 
 • دوشنبه 7 فروردین 1391

  چین: جامعه جهانی شرایط مناسب برای مذاکرات سوریه را فراهم کند

  خبرگزاری فارس: در حالی که برخی کشورهای غربی و عربی همچنان به ارسال تسلیحات به گروه‌های مسلح سوری ادامه می‌دهند چین تاکید کرد که جامعه جهانی باید شرایط مناسب برای مذاکرات سوریه را فراهم کند.

  خبرگزاری فارس: چین: جامعه جهانی شرایط مناسب برای مذاکرات سوریه را فراهم کند

  به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری چینی "شینهوا"،‌"هونگ لی" سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز دوشنبه اعلام کرد که چین همچنان نقش سازنده‌ای را در سوریه ایفا خواهد کرد و با تمامی گروه‌ها با هدف دستیابی به راه‌حلی مسالمت‌آمیز در موضوع سوریه همکاری خواهد کرد.

  وی که در یک کنفرانس مطبوعاتی صحبت می‌کرد، افزود: موضوع سوریه نیازمند مشارکت و مذاکرات تمامی گروه‌های اصلی بوده و جامعه جهانی باید شرایط مناسب برای اینگونه مذاکرات را فراهم کند.

  سخنگوی وزارت امور خارجه چین تاکید کرد که روند‌هایی که باید توسط جامعه جهانی اتخاذ شود می‌بایست به کاهش تنش‌ها و بهبود مذاکرات سیاسی منجر شود.

  وی افزود که تحت شرایط کنونی، چین در کنفرانس "دوستان سوریه" که در ماه آوریل در استانبول برگزار خواهد شد، مشارکت نمی‌کند.

  ترکیه برای نشست گروه ضد سوری دوستان سوریه در استانبول تاکنون به بیش از هشتاد کشور و سازمان بین المللی دعوت نامه فرستاده است. به نوشته رسانه های ترکیه انتظار می رود مشارکت در این نشست در سطح وزیران امور خارجه و یا دبیر هیات دولت کشورهای دعوت شونده باشد. در این نشست هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه آمریکا سردمدار مداخله قدرت های غربی و عربی در امور داخلی سوریه شرکت می کند.

  انتهای پیام/.

 • نظرات() 
 • دوشنبه 7 فروردین 1391

  جدال جمهوری‌خواهان و اوباما برای بهره‌برداری سیاسی از قتل نوجوان سیاهپوست آمریکایی

  خبرگزاری فارس: کاخ سفید اظهارات "نیوت گینگیریج" در واکنش به سخنان اوباما درباره مرگ نوجوان سیاه پوست را نسنجیده و در راستای اهداف انتخاباتی توصیف نمود.

  خبرگزاری فارس: جدال جمهوری‌خواهان و اوباما برای بهره‌برداری سیاسی از قتل نوجوان سیاهپوست آمریکایی

  به گزارش فارس به نقل از روزنامه گاردین، کاخ سفید در واکنش به اظهارات نیوت گینگیریج مبنی بر اینکه  اوباما با مرگ "تریون مارتین" نوجوان سیاه پوست بازی سیاسی انجام داده است واکنش نشان داد.

  مشاور ارشد کاخ سفید: اظهارات گینگریچ نسنجیده و  با اهداف انتخاباتی است

  "دیوید پلوفی" مشاور ارشد کاخ سفید در مصاحبه روز یکشنبه با شبکه ای بی سی نیوز سخنان نیوت گینگیریج را نسنجیده و نامعتبر دانست و سخنان وی را در راستای اهداف انتخاباتی خود عنوان کرد.

  وی همچنین در مصاحبه با فاکس‌نیوز افزود: اوباما از دید یک پدر و بدون در نظر گرفتن جنسیت و یا نژاد درباره مرگ تریون مارتین سخن گفته است.

  گینگریچ: اظهارات اوباما شرم‌آور و نژادپرستانه است

  اوباما روز جمعه  در واکنش به مرگ این نوجوان سیاه پوست گفت: "اگر فرزند پسر داشتم شبیه به تریون مارتین می‌شد و والدین او حق دارند تا از همه آمریکایی‌ها بخواهند که مرگ فرزندشان را جدی بگیرند و ما به عمق آنچه که اتفاق افتاده است توجه می‌کنیم".

  "نیوت گینگیریج" کاندیدای جمهوریخواه با شرم‌آور خواندن این اظهارات اوباما آن را نژادپرستانه خواند و گفت: همه جوانان آمریکایی از هر نژادی باید از امنیت برخوردار باشند. وی با بی معنی دانستن اظهارات اوباما بیان داشت: وقتی حادثه برای یک آمریکایی اتفاق می‌افتد برای تمام آمریکایی‌ها تاسف‌انگیز است و دیدگاه نژادپرستانه به این حادثه کاملا اشتباه است.

  تریون مارتین نوجوان سیاه‌پوست 17 ساله ماه گذشته به ضرب گلوله در ایالت فلوریدا کشته شد و روز دوشنبه  با گذشت یک ماه از قتل این نوجوان با برگزاری اعتراضاتی خواستار بازداشت "زیمرمن" قاتل نوجوان سیاه پوست شدند و کمپین حقوق مدنی آمریکا با برگزاری تجمع در کلیسایی در نزدیکی محل حادثه خواستار واکنش گسترده‌تر به قتل نوجوان سیاه پوست و احیای "‌کمیته حقوق مدنی" شدند.

  انتهای پیام/201382/س.ص

 • نظرات() 
 • دوشنبه 7 فروردین 1391

  تظاهرات کنندگان یمنی خواستار محاکمه عبدالله صالح و معاونانش شدند

  خبرگزاری فارس: تظاهرات کنندگان یمنی امروز طی تظاهراتی در چندین شهر خواستار محاکمه دیکتاتور سابق این کشور و معاونانش شدند.

  خبرگزاری فارس: تظاهرات کنندگان یمنی خواستار محاکمه عبدالله صالح و معاونانش شدند

  به گزارش فارس به نقل از شبکه خبری "پرس‌تی‌وی"، تظاهرات‌کنندگان یمنی روز دوشنبه بار دیگر در سرتاسر این کشور تظاهرات کرده و خواستار پاک سازی دولت این کشور از عناصر "علی عبدالله صالح" دیکتاتور سابق این کشور شدند.

  تظاهرات کنندگان در "صنعا" پایتخت و شهرهای جنوبی "تعز" و "ایب" به تظاهرات پرداختند.

  آنها همچنین خواستار محاکمه علی عبدالله صالح و معاونانش به دلیل کشتار هزاران تظاهرات کننده از آغاز تظاهرات در سال گذشته شدند.

  علی عبدالله صالح که 33 سال قدرت را در یمن در اختیار داشت، در ماه فوریه و طی طرحی مورد حمایت آمریکا از قدرت کناره‌گیری و قدرت را به معاون خود واگذار کرد.

  "عبدربه منصور هادی" معاون عبدالله صالح طی انتخابات تک نامزدی برای مدت دو سال به عنوان رئیس جمهور یمن قدرت را در دست گرفته است.

  احمد، فرزند ارشد علی عبدالله صالح هم اکنون فرماندهی نیروهای گارد جمهوری را در اختیار دارد و "یحیی" نوه دیکتاتور سابق یمن ریاست نیروهای سرویس‌های امنیتی مرکزی را در اختیار داشته و "طارق" دیگر نوه وی نیز کنترل گارد ریاست جمهوری را در اختیار دارد.

  همچنین حزب علی عبدالله صالح در حال حاضر 17 وزیر در کابینه 34 وزارتی وحدت ملی را در اختیار دارد.

  انتهای پیام/.

 • نظرات() 
 • دوشنبه 7 فروردین 1391

  نروژ سفارت خود را در سوریه تعطیل کرد

  خبرگزاری فارس: وزارت امور خارجه نروژ اعلام کرد که این کشور فعلا سفارت خود را در سوریه به دلایل امنیتی تعطیل می‌کند.

  خبرگزاری فارس: نروژ سفارت خود را در سوریه تعطیل کرد

  به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، وزارت امور خارجه نروژ اعلام کرد که این کشور به دلایل امنیتی سفارت خود در دمشق را تعطیل می‌کند. بر این اساس دیپلماتهای نروژی فعلا در سفارت دانمارک در دمشق مستقر شده و امور مربوط به حوزه کنسولی و صدور روادید را صورت می دهند.

  قبل از نروژ نیز آمریکا ،ترکیه ،اعضای شورای همکاری خلیج فارس و برخی کشورهای عضو اتحادیه اروپا سفارت خود در دمشق را تعطیل کرده بودند.

  در ماه فوریه امسال نیز مقامات نروژی اعلام کرده بودند که تعداد دیپلماتهای خود در کشور سوریه را کاهش خواهند داد.

  انتهای پیام/ص

 • نظرات() 
 • دوشنبه 7 فروردین 1391

  حمل و نقل عمومی در آلمان مختل شد

  خبرگزاری فارس: به دنبال اعتصاب هزاران نفر از کارکنان بخش حمل و نقل عمومی، بسیاری از مسافران در ایستگاههای مترو و اتوبوس آلمان سرگردان ماندند.

  خبرگزاری فارس: حمل و نقل عمومی در آلمان مختل شد

  به گزارش فارس به نقل از مرکز اطلاع رسانی The local، هزاران نفر از کارکنان بخش حمل و نقل عمومی در آلمان به دلیل عدم افزایش دستمزد خود حاضر به حضور در محل کار نشدند. همین موضوع سبب شد تا بسیاری از والدین به همراه کودکان خود در منزل مانده و مسافران نیز در ایستگاههای مترو و اتوبوس سرگردان شوند.

  بخش اعظم این اعتصابها در ایالت بادن ووتمبرگ رخ داده است. کارکنان بخش حمل و نقل عمومی در آلمان خواستار افزایش ۶.۵ درصدی دستمزد ماهانه خود هستند اما تا کنون با تقاضای آنها موافقت نشده است.

  پیش بینی می شود اعتصاب رانندگان اتوبوس و مترو و سایر کارکنان بخش حمل و نقل عمومی طی هفته ها و ماههای بعد نیز ادامه یابد. افزایش هزینه های زندگی در آلمان متعاقب تشدید بحران اقتصادی در غرب سبب شده است تا این کشور نیز مانند دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا شاهد تشدید اعتصابهای عمومی باشد.

  انتهای پیام/ص

 • نظرات() 
  • تعداد صفحات :10
  • 1  
  • 2  
  • 3  
  • 4  
  • 5  
  • 6  
  • 7  
  • ...  

  آخرین پست ها


  نویسندگان  آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :


  ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

  شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو