در نخستین مسابقه رباتیک سنندج
ربات‌های ساخته کودکان کردستانی به نمایش گذاشته شد

خبرگزاری فارس: رباط‌های دست‌ساخت اعضای پسر کانون کودکان و نوجوانان کردستان در قالب هشت تیم در مسابقه رباتیک به رقابت گذاشته شدند.

خبرگزاری فارس: ربات‌های ساخته کودکان کردستانی به نمایش گذاشته شد

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، مدیر کانون استان کردستان عصر امروز در حاشیه برگزاری این برنامه اظهار کرد: پرورش خلاقیت و نوآوری کودکان و نوجوانان از اهداف این برنامه است که امیدواریم در سطح وسیع‌تر و با حضور افراد بیشتری در دوره‌های بعدی برگزار شود.

سهیلا شیخی افزود: کودکان و نوجوانان ضمن نمایش دادن رباط‌های دست‌ساخته خود که برگرفته از ابتکار، خلاقیت و نوآوری بود با همدیگر به رقابت پرداختند.

شیخی برگزاری کلاس‌های روباتیک کانون را موجب شکوفائی اندیشه و خلاقیت کودکان و نوجوانان دانست و خاطرنشان کرد: آموزش مقدماتی ساخت روبات در کانون و آشنایی قشر کودک و نوجوان با علم روباتیک، کمک فراوانی به تولید علم در کشور می‌کند.

به گفته وی دانش‌آموزان علاقه خاصی به ساخت روبات دارند و با ساخت این وسیله به خود باوری می‌رسند و اعتماد به نفس آنان افزایش می‌یابد.

مدیر کانون استان کردستان از حضور کودکان و استقبال خانواده‌های انها ابراز رضایت کرد و گفت: این مسابقات که از جذابیت خاصی برخوردار است با استقبال خوب و پرشور کودکان و نوجوانان و خانواده‌های آنان همراه است.

شیخی ابراز امیدواری کرد: برگزاری چنین مسابقاتی زمینه پیشرفت و موفقیت بچه‌های استان و جلب رضایت خانواده‌های آنان را فراهم کند.

برگزیدگان این دوره از مسابقات تجلیل شدند و به مرحله نهایی کشوری راه یافتند.