علی فتح‌الله‌زاده می‌گوید « جای آندو ، گتوسو می‌آید یا یکی مثل او و تا من هستم مارادونا باید برود گاراژ!»

به گزارش ایسنا علی فتح‌الله‌زاده مدیر عامل تیم فوتبال استقلال، ساعتی پس از تغییرات جدید در هیات مدیره باانگیزه‌تر از قبل به نظر می‌رسد. او در گفت‌وگویی با خبرآنلاین از این می‌گوید که تازه نیمه دوم فصل نقل و انتقالات شروع شده و استقلال می‌خواهد هت‌تریک کند تا بازی را از پرسپولیس برده باشد.

حاجی جان چرا وقتی عکس شش بازیکن استقلال را که رفتند هیات فوتبال ثبت کردند، منتشر کردید ننوشتید توفان فتح‌الله‌زاده؟

«بازی تازه از الان شروع شده. ما تازه وارد بازی نقل و انتقالات شده‌ایم. حالا هی بروید بگویید حاجی فصل نقل و انتقالات را باخته است. بابا! بازی تازه وارد نیمه دومش شده. از امروز تازه ما وارد شدیم، بایستید ببینید چه بمب‌هایی در راه است!»

مدیر آبی‌ها درحالی از بمباران سخن می‌گوید که تقریبا هر چه ستاره در لیگ بوده خریده.

« بابا حالا دوستان مان در پرسپولیس دو تا گل نیمه اول زدند ، فکر کردند بازی تمام شده. فوتبال 90 دقیقه است. الان تازه رسیده‌ایم به نیمه مربیان. من تازه وارد بازی شده‌ام.»

اما این بمب‌ها چه کسانی هستند؟ مثلا قرار است استقلال خلعتبری را بگیرد؟ بازیکنی که مارادونا خواسته تا دوباره جذب الوصل شود؟

او می‌گوید:« چرا که نه. ما تا حالا فکر می‌کردیم دوستان پرسپولیسی ، خلعتبری را می‌خواهند، برای همین وارد مذاکره با او نشدیم؛ اما الان واقعا مذاکرات خوبی داشتیم . مارادونا هم تا وقتی ما هستیم باید بزند کنار و برود گاراژ! ( می‌خندد) فکر می‌کنم که خلعتبری استقلالی می‌شود؛ البته اگر در ایران به فوتبالش ادامه بدهد.»

گزینه دیگر استقلالی ها نکونام است.

« آقا جواد می‌گوید می‌خواهد فوتبالش را در اروپا ادامه بدهد ولی من از او خواستم تا اگر به ایران آمد به استقلال بیاید. او افتخار فوتبال ماست. ما خیلی دوست داریم این دو بازیکن یعنی خلعتبری و نکونام را در تیم‌مان داشته باشیم. غیر از این دو با دو یار سرشناس خارجی هم در حال مذاکره هستیم که فردا می‌توانم اطلاعات دقیق‌تری درباره‌شان بگویم؛ چون مذاکرات‌مان با آن‌ها جدی تر از قبل شده است.»

یکی از این دو بازیکن «گنارو گتوسو» هافبک دفاعی سال‌های نه چندان دور تیم ملی ایتالیا و میلان است که سال قبل را در لیگ اسکاتلند حضور داشته؛ نامی که فتح‌الله‌زاده درباره‌اش می‌گوید: « حاجی جان! ما که نفهمیدیم این اسم چطور از دفتر ما به روزنامه ها درز کرد؛ ولی با ایجنتش ( مدیر برنامه‌اش) مذاکرات اولیه را داشتیم و روند گفت‌وگوهایمان صعودی است. واقعا پریدن «آندو» برایم گران تمام شد و خیلی دنبال این هستم که به جای او بازیکنی بیاورم که در بالاترین سطح فوتبال دنیا حضور داشته تا خیال طرفداران هم راحت شود. گتوسو و یک بازیکن سرشناس دیگر هم در لیست ما هستند که یکی از این دو بزودی راهی استقلال می شوند. هواداران منتظر باشند که خبرهای خوبی از نقل و انتقالات برایشان دارم.»

استقلال قرار بود امروز قرارداد رحمتی را تمدید کند اما...:

« مهدی با ما می‌ماند. یک روز دیر یا زود که مهم نیست. درباره ساموئل هم بگویم که رقمش را باید کم کند اگر می‌خواهد در استقلال باشد.»

از سوی دیگر سرمربی تیم فوتبال استقلال نیز به خبرنگار ورزشی «جهان» گفت:«شایعه کناره گیری من از استقلال را جدی نگیرید چون قلعه نویی آدمی نیست که از زیر بار مشکلات شانه خالی کند و...»

امیر قلعه نویی سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت:« این هم شانس من است که هر وقت به استقلال برمی گردم با مشکلات مالی روبرو هستیم و باید اول این مشکلات را پشت سر بگذاریم.»

وی افزود:« به این استقلال خیلی امیدوارم و به هواداران هم می گویم که نگران نباشند و فکر نکنند استقلال تیم ضعیفی است و امسال در میادین با مشکل روبرو خواهد بود. ما زودتر از تیم های دیگر فصل بدنسازی خود را شروع کردیم و از این نظر جلو هستیم و این برای ما یک پیروزی به حساب می آید.»

این مربی در پاسخ به شایعه کناره گیری اش از استقلال به دلیل مشکلات مالی گفت:«درباره مشکلات مالی با آقای فتح الله زاده صحبت کنید چون در حیطه وظایف من نیست اما مطمئن باشید که این شایعه درست نیست و شایعه کناره گیری من از استقلال را جدی نگیرید چون قلعه نویی آدمی نیست که از زیر بار مشکلات شانه خالی کند.بنده به عشق مردم قید پیشنهادهای خوبی را زدم که یکی از آنها در تاریخ فوتبال ایران بی‌سابقه بود.»

وی درباره جذب نکونام و خلعتبری نیز گفت: «هردو بازیکن از بازیکنان خوب فوتبال ایران هستند و حضورشان بر بار فنی هر تیمی می افزاید و بنده هم از جذب این دو بازیکن استقبال می کنم اما این سوال که آنها استقلالی می‌شوند یا خیر را باید از مدیریت باشگاه بپرسید.»

قلعه نویی درباره این موضوع که وی شخصا با این دو بازیکن مذاکره کرده است؟ گفت: «کار بنده در محدوده فنی و در داخل زمین است و مذاکره با بازیکن نیست.»

وی در پاسخ به این سوال که چه زمانی قراردادش را ثبت می کند؟ گفت:«نگران نباشید بزودی ثبت می شود.»

سرمربی استقلال درباره قرعه کشی لیگ برتر نیز گفت: «قرعه بدی نیست و تقریبا بازی های داخل و خارج خانه مان تقسیم شده است».