معاون فرهنگی ستاد تسهیلات نوروزی خراسان شمالی خبر داد
بازدید 6 هزار گردشگر از موزه‌های خراسان شمالی

خبرگزاری فارس: معاون فرهنگی و اجتماعی ستاد دائمی تسهیلات سفرهای نوروزی خراسان شمالی گفت: 6 هزار و 717 نفر گردشگر طی ایام نوروز تاکنون از موزه‌های این استان بازدید کردند.

خبرگزاری فارس: بازدید 6 هزار گردشگر از موزه‌های خراسان شمالی

 محسن عباسی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد گفت: بیشتر بازدید مربوط به موزه عمارت و آیینه خانه مفخم بوده است.

وی افزود: 5 موزه مردم‌شناسی و باستان‌شناسی و آیینه خانه بجنورد، قلعه جلال‌الدین گرمه و موزه حمام فاروج برای بازدید مهمانان نوروزی در استان آماده شده است.

عباسی با اشاره به استقبال زیاد گردشگران از موزه‌های خراسان شمالی اظهار داشت:‌ این موزه‌ها از ساعت 9 تا 19 برای بازدید عموم مسافران فعال است.

* اسکان 56 هزار گردشگر در خراسان شمالی

وی همچنین اسکان 56 هزار و 122 نفر مسافر در سطح مدارس، واحدهای اقامتی و کمپ‌های موقت در استان خراسان شمالی را در همین مدت مورد اشاره قرار داد و افزود: این تعداد مسافر از 26 اسفند تا 8 فروردین در این مراکز اقامت کرده‌اند.

عباسی اظهار امیدواری کرد تا با افزایش شمار مسافران اسکان یافته در استان طی طرح نوروزی امسال نسبت به سال قبل میزان ماندگاری مسافران در خراسان شمالی به 12 ساعت افزایش یابد.

* اجرای برنامه به مناسبت 12 فروردین در بازارچه‌های صنایع دستی

وی در ادامه با اشاره به برنامه ریزی اجرای برنامه‌های فرهنگی به مناسبت 12 فروردین در بازارچه‌های صنایع دستی خراسان شمالی اظهار کرد:‌ این برنامه‌ها در صورت مساعد بودن هوا برای مسافران به اجرا در می‌آید.

به گفته معاون فرهنگی و اجتماعی ستاد دائمی تسهیلات سفرهای نوروزی خراسان شمالی، هم اکنون 350 غرفه صنایع دستی در بازارچه‌های بجنورد، شیروان، فاروج، گرمه برپا شده است.

انتهای پیام/س10/ژ1001