مدیرکل اوقاف مازندران:
مشکل وقفی شهرک صنعتی چمستان برطرف می‌شود

خبرگزاری فارس: مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: مشکل وقفی شهرک صنعتی چمستان مازندران برطرف می‌شود.

خبرگزاری فارس: مشکل وقفی شهرک صنعتی چمستان برطرف می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، حجت‌الاسلام سیف‌الله سهرابی صبح امروز در جلسه تعیین تکلیف حق و حقوق موقوفه شهرک‌های صنعتی مازندران از استیفای حقوق چندین ساله و به زمین مانده موقوفات شهرک‌های صنعتی مازندران خبر داد.

وی اظهار کرد: وقف سنت حسنه و جاویدانی است که از بزرگان دین برای انسان‌ها بر جا مانده و این وظیفه شرعی و انسانی همه افراد است که از این سنت نیک صیانت کنند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران تصریح کرد: شهرک صنعتی چمستان 35 هکتار عرصه دارد که 3 دانگ آن یعنی 17.5 هکتار وقف بوده و جزو موقوفه است.

سهرابی ادامه داد: با احیای این موقوفه از یک طرف سرمایه‌گذاران مستقر در این شهرک برای اخذ اسناد مالکیت و برای استفاده از تسهیلات بانکی با مشکلاتی مواجه‌اند و از طرفی حقوق چندین ساله موقوفه پرداخت نمی‌شد و برای حل این مشکل بر اساس تفاهم اوقاف و منابع طبیعی این موقوفات احیا می‌شود.

وی با اشاره به احیای این موقوفه خاطرنشان کرد: مقرر شد که شهرک‌های صنعتی 17.5 هکتار سهم موقوفه توسط منابع طبیعی در مکانی دیگر تحویل اوقاف شود تا به نیات واقفان عمل شود و اراضی در اختیار شهرک صنعتی هم از وقف خارج و حقوق معطل مانده چندین ساله موقوفه استیفا شود.

انتهای پیام/س20