در سالگرد سفر تاریخی رهبر معظم انقلاب به عسلویه صورت گرفت
دیدار مدیران ارشد شرکت‌های نفتی عسلویه با آیت‌الله صفایی‌بوشهری

خبرگزاری فارس: امروز در سالگرد سفر رهبری معظم انقلاب در سال گذشته به منطقه عسلویه استان بوشهر، مدیران ارشد شرکت‌های نفتی مستقر در عسلویه با امام جمعه بوشهر دیدار کردند.

خبرگزاری فارس: دیدار مدیران ارشد شرکت‌های نفتی عسلویه با آیت‌الله صفایی‌بوشهری

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر در این دیدار که در دفتر آیت‌الله صفایی‌بوشهری صورت گرفت مدیر عامل و معاونان منطقه ویژه پارس جنوبی، مدیران برخی پتروشیمی‌ها، مجتمع گاز پارس جنوبی و شرکت‌های نفتی مستقر در عسلویه استان بوشهر، فرماندار کنگان، بخشدار عسلویه و شماری از پرسنل و کارکنان صنعت نفت حضور داشتند.

امام جمعه بوشهر در این دیدار در سخنانی گفت: نفت صنعتی است که دانش‌بنیانی و دانایی محوری به عنوان مهم‌ترین اصل به منظور مدیریت تولید و طراحی سیاست بازرگانی نفت تلقی می‌شود.

آیت‌الله غلامعلی صفایی‌بوشهری تصریح کرد: در عرصه نرم‌افزاری صنایع نفت یکی از قدرتمندترین کشورهای جهاد هستیم و باید در این زمینه با دانش‌بنیانی مسیر پیشرفت را طی کنیم.

وی عنوان کرد: در عرصه منابع انسانی، دانش، دانایی و مهارت در تمام عرصه‌های سطحی و زیر سطحی یکی از مهم‌ترین اصول است و مدیریت کارآمد یکی از مهم‌ترین شاخص‌های پیشرفت تلقی می‌شود.

امام جمعه بوشهر بیان داشت: در بازرگانی نفت و سیاست جهانی نفت همواره نفت باید به عنوان عنصری که موجب اقتدار سیاسی یک نظام و رشد ثروت ملی است تلقی ‌شود.

صفایی‌بوشهری گفت: صنعت نفت یعنی صنعت زندگی، انرژی، حرکت، بیداری، پیشرفت، توسعه، آسایش، آرامش، امنیت و استقلال سیاسی.

این مسئول تاکید کرد: اگر می‌خواهیم در جهاد قدرت رقابت داشته باشیم باید به نفت نگاه استراتژیک داشته باشیم و اگر نگاه درآمدزایی داشته باشیم دچار ایستایی می‌شویم.

وی خاطر نشان کرد: نگاه به نفت باید علمی، دانایی محور و عرصه مدیریت در این حوزه باید دانش‌بنیان باشد بنابراین در این عرصه نیاز داریم که در تمام ابعاد خودکفایی سخت‌افزاری و نرم‌افزاری داشته باشیم و با گسترش حوزه پژوهشی نفت به تولید و اکتشاف نفت دست یابیم.

صفایی‌بوشهری اذعان داشت: در عرصه مدیریت نفتی باید کاری کنیم که تمام جهان نیاز به عرصه مدیریت نفتی ایران داشته باشند و در این امر مستلزم رسیدن به مرجعیت مدیریتی و علمی و میدانی در عرصه نفت هستیم.

انتهای پیام/ن20/د1000