داوجونز گزارش داد
نیروهای مالدیو و هند در تعقیب دزدان کشتی حامل شکر به ایران

خبرگزاری فارس: یک سخنگوی وزارت دفاع مالدیو اعلام کرد دزدان کشتی ربوده شده حامل ۶۳ هزار تن شکر به ایران توسط نیروهای مالدیو و هند تحت تعقیب قرار دارند.

خبرگزاری فارس: نیروهای مالدیو و هند در تعقیب دزدان کشتی حامل شکر به ایران

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل فارس به نقل از داوجونز، سخنگوی وزارت دفاع مالدیو اعلام کرد کشتی ربوده شده ای که یک محموله شکر برزیل را به مقصد ایران حمل می کرد توسط نیروهای مسلح مالدیو و هند تحت تعقیب قرار دارد.

روز گذشته یک کشتی حامل ۶۳ هزار تن شکر برزیل به مقصد ایران در حرکت بود که در اقیانوس هند مورد حمله دزدان دریایی قرار گرفت و ربوده شد.

بر اساس این گزارش شناورهای نیروی دریایی مالدیو و هند در روز سه شنبه در حال تعقیب این کشتی بوده اند اما تاکنون از ورود به آن و درگیری با دزدان دریایی خودداری کرده اند.

محل ربوده شدن این کشتی در نزدیک مالدیو و در فاصله ۲۰۰۰ کیلومتری سومالی بوده است. برای نخستین بار است که یک کشتی تجاری در چنین فاصله ای توسط دزدان دریایی سومالی ربوده می شود. در عین حال هنوز دست داشتن دزدان دریایی سومالی در این حادثه تایید نشده است.

کشتی مزبور با پرچم بولیوی در حرکت بوده است اما برخی منابع از متعلق بودن این کشتی به شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران خبر می دهند. تعداد سرنشینان این کشتی ۲۳ نفر بوده است که توسط دزدان دریایی به گروگان گرفته شده اند..

انتهای پیام//.