تسریع روند سقوط جهان غرب/
سنگینی سایه نژادپرستی بر فراز غرب و قاره اروپا

خبرگزاری فارس: جهان غرب که برای استثمار ملت‌ها اقدام به برهم زدن آرامش و ثبات کشورهای جهان می‌کند، به دنبال بروز بحران مالی و اقتصادی، اینک خود اسیر اغتشاشات و ناآرامی‌ها و تشدید روند نژادپرستی در درون خود شده است.

خبرگزاری فارس: سنگینی سایه نژادپرستی بر فراز غرب و قاره اروپا

به گزارش دفتر خبرگزاری فارس در ترکیه، این روزها قاره اروپا شاهد گسترش ناآرامی ها و نافرمانی های مدنی فراوانی در جای جای این قاره شده است.

جهان غرب که برای استثمار ملت های جهان هرگونه سیاستی را مباح دانسته و با تحریکات خود در دیگر کشورهای جهان آرامش و ثبات این کشورها را برهم می زند، اینک به دنبال بروز بحران مالی و اقتصادی جهانی با معضل گسترش ناآرامی ها و اغتشاشات و عواقب ناشی از نژادپرستی روبروست.

این روزها در غرب و به خصوص در کشورهای عضو اتحادیه اروپا جامعه جهانی شاهد روند گرایش شدید این کشورها، که همگی مدعی دمکراسی هستند، به سوی تبدیل شدن به دولت هایی تئوکرات بر اساس مسیحیت شده است. از سوی دیگر در این کشورهای به اصطلاح دمکرات و آزاد، ناکافی و ناکارآمد بودن میزان مجازات تعیین شده برای نژادپرستان در راستای جرائمی که این عده علیه اتباع خارجی و به خصوص مسلمانان و غیر سفیدپوستان مرتکب می شوند، بر نگرانی های جامعه جهانی می افزاید.

در حالی که در کشور آلمان انتخاب یک کشیش ضد اسلام و مسلمانان به عنوان رئیس جمهور این کشور از سوی کارشناسان و محافل مستقل به صورت انحراف محور لائیسم در غرب به سوی مسیحیت ارزیابی می شود، این امر از سوی اندیشمندان نیز به صورت تسریع روند سقوط و اضمحلال جهان غرب ارزیابی شده است.

در فرانسه نیکلا سارکوزی رئیس جمهور نژادپرست افراطی این کشور برای آنکه بتواند بار دیگر به عنوان رئیس جمهور انتخاب شود به مردم فرانسه قول می دهد که مهاجرین به فرانسه را از این کشور اخراج کند.

تدوین و تصویب قوانین ضد اسلامی و به خصوص ممنوعیت استفاده از حجاب اسلامی در پارلمان های برخی کشورهای اروپایی از دیگر مواردی است که نشانگر حاکمیت روحیه نژادپرستی در میان جوامع اروپایی و حتی سیاستمداران این قاره است.

مرکز مبارزه با نژادپرستی اروپا اخیرا با انتشار گزارشی اعلام کرد که گرایشات نژادپرستی در این قاره به دلیل روند تاریک و مبهم بحران اقتصادی حاکم در کشورهای اروپایی به شدت در حال گسترش و افزایش است. کشور یونان که عملا در آستانه ورشکستگی کامل قرار گرفته، از جمله کشورهای اروپایی است که گسترش نژادپرستی در این کشور باعث نگرانی شدید جامعه جهانی شده است. از سوی دیگر نهادهای مردم نهاد در یونان از بدون مجازات ماندن اقدامات نژادپرستانه در این کشور به شدت ناراضی هستند.

نهادهای بین المللی نظارتی با اشاره به وقوع شصت مورد حمله نژادپرستان به خارجی ها در یونان، نسبت به عدم برخورد قوه قضاییه این کشور با عاملان این قبیل حملات و اقدامات نژادپرستانه و محاکمه تنها یک تن از این افراد واکنش نشان دادند.

این در حالی است که گفته می شود پلیس یونان در برخی از این وقایع عملا از نژادپرستان حمایت کرده است.

انتهای پیام/ص