جدال جمهوری‌خواهان و اوباما برای بهره‌برداری سیاسی از قتل نوجوان سیاهپوست آمریکایی

خبرگزاری فارس: کاخ سفید اظهارات "نیوت گینگیریج" در واکنش به سخنان اوباما درباره مرگ نوجوان سیاه پوست را نسنجیده و در راستای اهداف انتخاباتی توصیف نمود.

خبرگزاری فارس: جدال جمهوری‌خواهان و اوباما برای بهره‌برداری سیاسی از قتل نوجوان سیاهپوست آمریکایی

به گزارش فارس به نقل از روزنامه گاردین، کاخ سفید در واکنش به اظهارات نیوت گینگیریج مبنی بر اینکه  اوباما با مرگ "تریون مارتین" نوجوان سیاه پوست بازی سیاسی انجام داده است واکنش نشان داد.

مشاور ارشد کاخ سفید: اظهارات گینگریچ نسنجیده و  با اهداف انتخاباتی است

"دیوید پلوفی" مشاور ارشد کاخ سفید در مصاحبه روز یکشنبه با شبکه ای بی سی نیوز سخنان نیوت گینگیریج را نسنجیده و نامعتبر دانست و سخنان وی را در راستای اهداف انتخاباتی خود عنوان کرد.

وی همچنین در مصاحبه با فاکس‌نیوز افزود: اوباما از دید یک پدر و بدون در نظر گرفتن جنسیت و یا نژاد درباره مرگ تریون مارتین سخن گفته است.

گینگریچ: اظهارات اوباما شرم‌آور و نژادپرستانه است

اوباما روز جمعه  در واکنش به مرگ این نوجوان سیاه پوست گفت: "اگر فرزند پسر داشتم شبیه به تریون مارتین می‌شد و والدین او حق دارند تا از همه آمریکایی‌ها بخواهند که مرگ فرزندشان را جدی بگیرند و ما به عمق آنچه که اتفاق افتاده است توجه می‌کنیم".

"نیوت گینگیریج" کاندیدای جمهوریخواه با شرم‌آور خواندن این اظهارات اوباما آن را نژادپرستانه خواند و گفت: همه جوانان آمریکایی از هر نژادی باید از امنیت برخوردار باشند. وی با بی معنی دانستن اظهارات اوباما بیان داشت: وقتی حادثه برای یک آمریکایی اتفاق می‌افتد برای تمام آمریکایی‌ها تاسف‌انگیز است و دیدگاه نژادپرستانه به این حادثه کاملا اشتباه است.

تریون مارتین نوجوان سیاه‌پوست 17 ساله ماه گذشته به ضرب گلوله در ایالت فلوریدا کشته شد و روز دوشنبه  با گذشت یک ماه از قتل این نوجوان با برگزاری اعتراضاتی خواستار بازداشت "زیمرمن" قاتل نوجوان سیاه پوست شدند و کمپین حقوق مدنی آمریکا با برگزاری تجمع در کلیسایی در نزدیکی محل حادثه خواستار واکنش گسترده‌تر به قتل نوجوان سیاه پوست و احیای "‌کمیته حقوق مدنی" شدند.

انتهای پیام/201382/س.ص