معترضان به قتل نوجوان سیاهپوست آمریکایی امروز در فلوریدا تظاهرات می‌کنند

خبرگزاری فارس: تظاهرات‌ها در اعتراض به قتل نوجوان سیاه‌پوست آمریکایی امروز با تجمع مردم در شهر فلوریدا ادامه می‌یابد.

خبرگزاری فارس: معترضان به قتل نوجوان سیاهپوست آمریکایی امروز در فلوریدا تظاهرات می‌کنند

به گزارش فارس، روزنامه واشنگتن‌پست خبر داد اعتراض‌ها به قتل نوجوان ۱۷ ساله و سیاه‌پوست آمریکایی «تریون مارتین»  امروز دوشنبه ۲۶ مارس، ادامه می‌یابد.  

واشنگتن‌پست ضمن اعلام این خبر افزود والدین «تریون مارتین» گفته‌اند اعتراض سراسری به قتل نژادپرستانه این نوجوان را روز دوشنبه با برپایی تظاهراتی در شهر فلوریدا ـ شهری که تریون مارتین با شلیک گلوله از سوی «جرج زیمرمن» به قتل رسید ـ ادامه خواهند داد.

«تریون مارتین» نوجوان سیاه‌پوست ۱۷ ساله امریکایی بود که در ۲۶ فوریه با شلیک گلوله از سوی «جرج زیمرمن» به قتل رسید؛ وی در حالی که قدم می‌زد به طور اتفاقی وارد ملک شخصی «جرج زیمرمن» شد که از سوی وی مورد اصابت گلوله قرار گرفت.

به دنبال ادعای «جرج زیمرمن» مبنی بر اینکه مارتین را در دفاع از خود کشته است، پلیس اتهامی علیه وی مطرح نکرد و زیمرمن بازداشت یا متهم نشد.

ادعای زیمرمن در حالی صورت گرفت که مارتین اصلا مسلح نبود.

این برخورد پلیس با اعتراض گسترده مردم آمریکا روبرو شد؛ مردم با تجمع در شهرهای مختلف آمریکا خواستار اجرای عدالت در مورد جورج زیمرمن شده‌اند. معترضان که اکثر آنها آمریکایی آفریقایی‌تبار هستند این واقعه را نشان‌دهنده رفتار ناعادلانه آمریکا با سیاه‌پوستان این کشور می‌دانند.

واشنگتن‌پست گزارش داد قرار است در تجمع اعتراضی روز دوشنبه، بازیکنان مشهور فوتبال آمریکایی، «ری لوییز» و «سانتونیو هولمز» به فعالان مدنی بپیوندند.

انتهای پیام/د.ص