علی‌رغم مخالفت‌های مردمی
اسپانیا سیاست‌های ریاضتی بیشتری اجرا می‌کند

خبرگزاری فارس: در حالی که مردم اسپانیا به شدت با اجرای سیاست‌های ریاضت اقتصادی مخالفت می‌کنند، دولت این کشور قصد دارد برنامه‌های بیشتری را با هدف کاهش بدهی و کسری بودجه اجرا کند.

خبرگزاری فارس: اسپانیا سیاست‌های ریاضتی بیشتری اجرا می‌کند

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اینترنتی یورو نیوز، تنها یک روز پس از اعلام خبر اعتصاب سراسری در اعتراض به برنامه های سختگیرانه دولت در اسپانیا ، ماریانو راخوی ، نخست وزیر این کشور از اعمال برنامه ریاضتی جدید برای کاهش چهل میلیارد یوروی دیگر در هزینه ها خبر داد ، ماموریتی که در پایان ماه جاری میلادی انجام می شود.

پیش بینی می شود در سال جاری میلادی اسپانیا با کسری بودجه بیش از 5.3 درصد تولید ناخالص داخلی ، رشد اقتصادی منفی 1.7 درصدی و نرخ بیکاری بیش از 24 درصدی روبرو شود.

ماریو مونتی ، نخست وزیر ایتالیا دراین باره تاکید کرد ، اسپانیا بدون مشورت اصلاحات بسیار قوی را در قانون کار تصویب کرد. اما توجه مشابهی به کسری بودجه خود نداشت. در روزهای گذشته مشکل کسری بودجه اسپانیا باعث نگرانی همه اروپا شده است چرا که نرخ بهره اوراق قرضه در این کشور در حال افزایش است.

اسپانیا در عین حال که با کسری بودجه بالا روبرو است ، با نرخ بیکاری حدود 24 درصدی بالاترین نرخ بیکاری را در میان هفده کشور عضو منطقه یورو دارا است.

کارشناسان اقتصادی به شدت نگران افزایش نرخ بیکاری اسپانیا با اجرای سیاستهای ریاضت اقتصادی جدید هستند.

انتهای پیام /ز