درخواست احزاب مخالف دولت آنکارا برای بازنگری حضور نظامی ترکیه در افغانستان

خبرگزاری فارس: یکی از رهبران احزاب سیاسی مخالف دولت ترکیه از مقامات آنکارا خواست تا حضور نظامی ترکیه در خاک افغانستان را مورد بازنگری و تجدید نظر قرار دهد.

خبرگزاری فارس: درخواست احزاب مخالف دولت آنکارا برای بازنگری حضور نظامی ترکیه در افغانستان

به گزارش دفتر خبرگزاری فارس در ترکیه، به دنبال کشته شدن 12 تن از نظامیان ارتش ترکیه در سانحه سقوط یک فروند هلی کوپتر بر فراز کابل پایتخت افغانستان، آقای دولت باغچه لی رهبر حزب حرکت ناسیونالیست از مقامات آنکارا خواست تا با توجه به شرایط مبهم و معضلات امنیتی و افزایش اقدامات تروریستی و خشونت در افغانستان، حضور نظامیان ترکیه در خاک افغانستان را مورد بازنگری و تجدید نظر قرار دهد.

باغچه لی با صدور بیانیه ای کتبی در این زمینه، با اشاره به کشته شدن 12 تن از نظامیان ارتش ترکیه ضمن انتقاد از دولت اردوغان و حزب حاکم عدالت و توسعه تصریح کرد در حالی که فرزندان مردم ترکیه در خاک افغانستان کشته می شوند، مقامات آنکارا از فرمانده نظامیان آمریکایی که در سال 2004 در خاک عراق بر سر نظامیان ترکیه کیسه کشیده و آنها را کت بسته به زندان انداختند، پذیرایی می کنند.

رهبر حزب حرکت ناسیونالیست همچنین از دولت آنکارا خواست تا هر چه سریع تر دلیل سقوط هلی کوپتر حامل نظامیان ترکیه در کابل را بررسی و نتیجه آن را به افکارعمومی ترکیه اعلام کند.

پیش از این آقای کمال قلیچ داراوغلو رهبر حزب جمهوریخواه خلق ترکیه نیز متعاقب این سانحه از دولت اردوغان به دلیل اعزام نظامیان این کشور به خاک افغانستان انتقاد کرده و این اقدام را عملی غیرضروری توصیف کرده بود.

انتهای پیام/ص